Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártyám van a Cetelem...

Hitelkártyám van a Cetelem banknál munkanélküli lettem 2 hónapja nem tudom fizetni a részleteket azt mondják, átadnak a behajtási osztálynak. Mik a következmények?

Figyelt kérdés
Fel lehet-e mondani a szerződést és kissebb összegben mint a havi törlesztőrészletem lehet -e kérni a visszafizetést?

2014. febr. 9. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
KÉRDEZD MEG A BANKBAN
2014. febr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megpróbálnak behajtani mindent
2014. febr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdéseid alapján úgy sejtem, nem vagy tisztában a hitelkártya működésével, de sajnos ezzel nem vagy egyedül, sokan esnek csapdába a hitelkártyákkal.


Egy hitelkártya tartozásnál eleve nincs olyan, hogy "részlet".


Amit Te havonta befizettél idáig, az csak az a "minimum díj" volt, amit a bank mindenképpen elvár havonta, de aki csak ezt a minimum összeget fizeti be, annak a tartozása semmit nem fogy, sőt inkább nő.


A minimum díjak befizetése csak arra való, hogy a bank ne mondja fel a szerződést és ne követelje egy összegben a teljes tartozást.


Téves elgondolás, hogy Te felmondhatod a szerződést úgy, hogy még tartozol. A valóság az, hogy a Cetelem fogja felmondani a szerződést, mivel az áll a szerződésben, hogy a minimum díjak nem teljesítése esetén a tartozásodat egy összegben kell megfizetni. Ha ezt nem tudod teljesíteni, akkor kerül át a teljes tartozásod a behajtási osztályra, majd legrosszabb esetben végrehajtásra.


A behajtási csoporttal meg lehet állapodni havi részletfizetésben, de sajnos abban nem lesz köszönet, hiszen a hitelkártya tartozás kamata eleve 40% fölötti (a legdrágább hitelek közé tartozik) és ha még erre ráteszik a késedelmi kamatokat és a behajtási költségeket is, akkor a sokszorosát fogod visszafizetni a teljes tartozásnak.


Akkor jársz a legjobban, ha a lehető legnagyobb ütemben elkezded visszafizetni a teljes tartozást, ahogy lesz állásod.


Ott követted el a legnagyobb hibát, hogy eleve rosszul használtad a Hitelkártyát. Hosszútávú kölcsönre a folyószámla hiteleret, vagy a személyi kölcsön való, mert azoknak fele a kamata, mint egy hitelkártyának.


A hitelkártya havi költésekre való és az használja jól a kártyát, aki a teljes tartozást minden hónapban visszafizeti a megadott határidőre, mert ekkor nincs kamat, aki viszont nem tudja rendezni a tartozását hó végén, annak az összes költésre a költsé napjától számítva felszámítja a bank a nagyon magas kamatokat.

2014. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!