Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek csúcson van az...

Szerintetek csúcson van az euró vagy még várjak néhány napot az eladással?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Jövő héten kedden megint kamatdöntő ülés lesz és Matolcsy biztos tovább vágja a kamatot. Szerintem már csak 10 bázisponttal, a mostani 2,85%-ról 2,75%-re, hogy szépen nézzen ki, de biztos fogja.


Akkor még jön egy gyengülési hullám. Én a helyedben jövő kedden ilyenkor, este felé adnám el, miután begyengült a forint 315 köré a kamatcsökkentés után.

2014. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"hogy szépen nézzen ki"

:D

2014. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Szeretik az emberek a kerek számokat.

Most miért nem 2,863554% a kamat? Mert a 2,85 jobb.


És a 10 bázispontos csökkentés talán még belefér.


Te is láttad, hogy mennyit gyengült nem csak a forint, de a többi feltörekvő piaci deviza is az utóbbi hónapokban. Most egy enyhébb korrekció van ebben, ráadásul a magyar jegybankot és kormányt nem zavarja a mostani 310 körüli euró láthatóan. Szerintem rezzenéstelen arccal begyengítik még egy kicsit, mert kibírják, de aztán leállnak a kamatcsökkentéssel. Volt 12 db 25 bázispontos, 5 db 20 bázispontos, 1 db 15 bázispontos csökkentés. Most egy 10 bázispontosat még kinézek, mielőtt abbahagyják a csökkentési ciklust.

2014. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 314 fölé nem megy fel, tehát ha te tudod eladni 309-ért, akkor add el. Én eladtam a múlt héten 308-ért, az a kis különbség miatt nem idegesítem magam, jobb így mint hogy izguljak hogy mi lesz holnap.
2014. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszotokat , látszik hogy jól láttok a pályán . Hazudnék ha azt mondanám mindent értek , de ilyen meglátásokra bizton alapozhatok . Köszi még egyszer .
2014. febr. 12. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!