Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cetelem hitelkártyával 0% thm...

Cetelem hitelkártyával 0% thm áruhitel?

Figyelt kérdés

Lehetséges a felvétele? Szóval van egy cetelem hitelkártyám 300000FT kerettel. Szeretnék az euronics-nál laptopot venni, most van az akciójuk 0% thm 10 hónapra. Kb 160-170e ft értékben szeretném. Úgy tudom, hogy hiteelbírálat nélkül megoldható ez, ez azt jelenti hogy odaadom a kártyát, lehúzzák róla amit kell és onnantól kezdve bármilyen egyéb költség nélkül csak a laptop árát kell 10 havi részletben kifizetni? (az euronicsnál a vetelem bank a hitelközvetítő ha ez számít)


Szóval mi is lehet a menete? (150000Ft laptop 10hó 0% thm)

1. havonta levonják a kereből a 15öt?

2. egyszerre levonják a 150et? Akkor viszont nincs értelme a 0% thmes hitelnek szerintem..


Ha az első megoldás a valós, akkor ha minden hónapban visszafizetem a 15öt, akkor semmilyen kamatot, költséget nem kell fizetni mellé?


3. máshogy működik?


köszönöm.


2014. febr. 15. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha hitelkártyával veszed, akkor kifizeted a teljes összeget, ÉS a banknak fizeted vissza, ami már nem 0% THM, mivel a hitelkártyákon baromi magas a kamat. Ha az Euronics-nak a cetelem a hitelező bankja, akkor viszont lehet, hogy nem ad a bank még egy hitelt, vagy arra akar rábeszélni, hogy használd a hitelkártyádat, mert az egyszerűbb, és mert többet fizetsz. Viszont ha részletre veszed, akkor nem hitelkártyával befizeted az első összeget, és minden hónapban 15 ezret. tehát az első az semmiképpen nem történik meg. A második valószínűbb, de ott tényleg nem 0%, hanem a hitelkártyára teszik a kamatokat, ami sok.
2014. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Leginkább azt javaslom, hogy ezt tisztázd a Cetelem ügyintézőjével. Én úgy értelmeztem anno, hogy mivel már volt Cetelemes hiteled ezek szerint, úgy egy adott összegig fel tudsz venni újabb hitelt, ami ha most 0%-os, akkor max biztosítási díjat fizetsz még pluszba, 10 hónapon keresztül, csekken, vagy átutalással. De: amint azt az előző válaszoló is írta, hitelkártyával fizetni nem érdemes, mert annak baromi magas a kamata! Én például nem is aktiváltam a hitelfelvételnél a hitelkártyát, csak azért tartottam meg, hogy esetlegesen, ha szükség lesz rá, akkor a kártya alapján kaphassak újabb hitelt.
2014. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

aktiválni csak akkor érdemes a hitelkártyát, ha a 45 napos áruhitelre hajtasz és megvan rá a kp-d, mert az Euronics-nál a kártyával alapból kapsz 10% kedvezményt és a maradékot, ha vissza tudod fizetni azon a bizonyos 45 vagy annál kevesebb idő alatt, akkor jól jársz.

De ezt is csak akkor éri meg, ha évente ezt többször el kell játszanod, mert a kártya díját se feledjük el...

2014. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!