Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő/mi a menete a...

Mennyi idő/mi a menete a Cetelem-nél az "utólagos" elbírálás/nak?

Figyelt kérdés

Röviden: online áruhitel előzetes elbírálása pozitív lett. Aztán postázni kell nekik a szerződést és a többi papírt (villanyszámla, munkáltatói, stb...). Ezek el is lettek küldve rendesen, minden, amit kértek.

A kérdés, hogy ezekután már csak összevetik az adatokat, hogy valóban nem csak a hasamra ütöttem és beírtam pl. egy x összegű nettó keresetet? !!Persze tudom, hogy bármikor azt mondhatja a bank, hogy nem ad hitelt!!, csak az elv érdekel. Biztosan van egy algoritmus (gondolom a nettó keresetre/kiadásokra épül), ami alapján meghatározásra kerül az azonnali hitelbírálat eredménye (pozitív, negatív) online áruhitel esetén. Tehát ők is látnak mindent, amit beírtam, mivel ők küldik vissza a szerződést, szóval igazából amint igazoltam ezeket a tényeket, hogy ennyit keresek, itt lakom, stb. akkor mégis miért kell napokat még ülni a dolgokon?

Nem lett rövid, de legalább hosszú, és aki még nem igényelt áruhitelt online, annak bonyolult is, de aki már igényelt, ők biztosan értik, éppen ezért kérnék segítséget/útbaigazítást tőlük :)


((Amint írtam is, tudom, hogy azért nem ilyen egyszerű a dolog, ezért is a kérdés, nem vagyok túl jártas a dologban.)



2014. febr. 12. 19:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!