Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van 7 millió önerőm egy 9...

Ha van 7 millió önerőm egy 9 millió ft vételáru lakásra szerintetek kapok 2 millió kölcsönt úgy, hogy nincs bejelentett munkahelyem (2 hónapja)? De az ingatlan normál értéke meghaladja a 12 milliót.

Figyelt kérdés

2014. febr. 15. 22:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
nem
2014. febr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem.
2014. febr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de komolyan érdekel, hogy bejelentett munkahely nélkül hogyan szeretnéd fizetni a hitel törlesztőrészleteit?


Ha nincs jövedelmed, a kérdés feltevését nem értem.


Ha van be nem jelentett munkahelyed, akkor nem személyeskedés, de ilyen országban nem szeretnék élni, ahol én és családom minden tagja rendesen fizeti az adókat, járulékokat, (ha éppen van munkahelyünk), és hitelt nem tudunk felvenni, és mások a társadalmi-politikai-gazdasági helyzetet kihasználva adózatlan jövedelemből élnek a nyakunkon.

2014. febr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
itt azon van a lényeg h banknak nincs veszteni valója ha nemtudom fizetni max elárverez x % kamattal mivel kifizetem a 80 % -át az ingatlannak szóval miért olyan bztos h nemad ?:) az meg hogy én hogyan tudok boldogulni munkanélküliként legyen az én gondom nem tied kedves válaszadó
2014. febr. 16. 14:11
 5/21 anonim ***** válasza:

Azért nem ad, mert nem szeretetszolgálat.

Egy részt az árverezésnek és az egész jogi procedúrának komoly költségei vannak, több százezer forint. Más részről amit te 9M-ért veszel az egy árverésen jó, ha 6-7M-ért elmegy minusz a költségek, visszajönne a banknak belőle jó esetben 5M. Harmadrészt pedig a bank PROFITÁLNI akar a kölcsönből, nem jófejségből adja.


Ezen rövid és logikus okok miatt szeretne egy választ kapni a "miből tudja majd fizetni a részleteket" kezdetű kérdésre. És ha te erre nem tudsz virítani valamit akkor elhajtanak 2 percen belül.

2014. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Harmadrészt pedig a bank PROFITÁLNI akar a kölcsönből, nem jófejségből adja.

szóval 5 milla jönne be neki nemvagy valami jó matekból mi ?:D 2 millat veszek vel és 5 milla jött be mlyen jótékonyságról beszélsz te........

2014. febr. 16. 14:32
 7/21 A kérdező kommentje:
egy megoldás a sok köül kiadnám bérbe a lakást és abból fizetném a kölcsönt pl
2014. febr. 16. 14:34
 8/21 anonim ***** válasza:

Látom te meg közgazdaságtanból vagy igen gyenge...


Hiába csak 2M a tőketartozásod (+kamat+kezelési ktsg...), és hiba megy el 5M-ért az ingatlan az árverezéskor, azt a bank nem tarthatja meg teljes összegben magának, csak a tartozásod erejéig. Tehát extra profitja nem származhat az ügymenetből.


És tekintve, hogy egy ilyen manőver alaphangon 3-4-5 év ez bukót jelentene a banknak. Nem vezetem le neked miért, mert túl egyszerű vagy hozzá, hogy megértsd. Vagy elhiszed nekem vagy nem.


Lényeg a lényeg, a bank azért nem fog neked ingatlanfedezeti hitelt adni, hogy utána el kelljen árvereznie az ingatlant a mai ingatlanpiacon. Sokkal egyszerűbb és gazdaságosabb is megtagadni a hitelt és le van tudva a gond.

2014. febr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szoval arvereskor csak a toketartozast vonhatja le bank hat majd holnap oiderul mennyire vagy jo kozgazbol ha mar ennyire lekezeloen beszelsz laikusokkal.
2014. febr. 16. 15:59
 10/21 A kérdező kommentje:
Plussz nemtudtad ertelmezni a kerdesem irtam h normal piaci ar 12misi folott van es ha kiadnam berbe a lakast mar kitudnam fizetni a torlesztot kenyelmesen kilehetne adni 100 plussz rezsi.
2014. febr. 16. 16:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!