Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel, börtön, babavárás....

Hitel, börtön, babavárás. Fizetnünk kell?

Figyelt kérdés

A történet nem átlagos, és tudni kell, hogy a leírtak az én nézőpontomat, illetve "tudomásomat" tükrözik. Kérem tekintsünk el az előítéletektől, hagyatkozzunk a lényegre.

A párom az ex feleségével 2007-ben 2,2 m Ft hitelt vettek fel magáncélra. Természetes úton nem lehetett gyerekük, így a hitel főként ennek létrejöttét szolgálta. Önkormányzati lakásban laktak, ami az ex nevén volt. Az évek alatt a kapcsolat megromlott, a nő félrement, ment a huzavona, hogy együtt maradjanak, vagy sem. A feszültségekből adódóan a párom elkövetett valamit, ami miatt 2010-től 2013-ig börtönbüntetést kapott. (Nem tartozik a tárgyhoz és nem védem,de nem sérült meg senki,más jellegű bűn). A börtönbüntetés alatt megvolt a válás, majd a volt feleség minden közösen szerzett vagyont (háztartási gépet) elvitt magával.

A párommal tavaly találkoztam és már az eljén elmesélte a múltját, most babát várunk. Albérletben lakunk, én aktív korúak ellátását kapom, a páromnak bejelentett munkahelye van vállalkozónál, de nem kap rendszeresen fizetést, bár tudom, ez a "mi bajunk". Addig nem akar új munkahelyre menni,míg pártfogóhoz jár, nem szívesen teregeti ki a múltját. Bűnözött, bűnhődött, új életet akar. Visszatérve a lényeghez,2017-ben jár le a hitelük, az anyagi helyzetünk nem túl rózsás, a kicsi 3 hónap múlva megszületik. Az ex küldött egy sms-t, h eddig türelmes volt az albérlet és az új barátnő miatt(a babáról nem tud), de nem vár tovább és majd a bíróságon találkoznak.

Tudna valaki tanácsot adni,hogy mire számíthatunk? Előbb utóbb gondolom ügyvéd lesz a vége, de addig is szeretnék kicsit tisztában lenni a lehetőségekkel. -Egy aggódó kismama-



2014. febr. 19. 08:45
1 2
 1/13 Józsi21 ***** válasza:
100%

1.Mit tartalmazott az sms?

2.Váláskor volt-e vagyonmegosztás?

3.Ki fizeti a hitelt?

4.Konkrétan mi a kérdés?

Ha a kérdés a hitelhez kapcsolódik,és az ex fizeti a hitelt akkor sajnos rossz hírem van,igényt tarthat az eddig általa befizetett pénz felére,plusz az ezután fizetendő hitelbefizetés is feleződik.

2014. febr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az sms-t ma találtam meg, a párom nem szólt róla. az volt benne, amit írtam, hogy eddig türelmes volt az albérlet miatt és hogy én vagyok, de mivel nem fizetett mióta kijött, ezért a bíróságon fognak találkozni. Tehát gondolom feljelenti.

A válási papírokat nem láttam, nem is tudom hogy zajlik ez, miközben az egyik fél börtönben van. A "közös vagyon" a háztartási gépek voltak, amiket a nő elvitt. Nem tudom mi volt az ítélet.

És igen, a kérdés a hitelre vonatkozik. Valamint azt is jó lenne tudni, hogy van annak jelentősége, hogy a felvett hitel ténylegesen kinek a "javát" szolgálta? Gyerek nem született abban a házasságban, amiről mondjuk senki nem tehet, de a fő indok a hitelfelvételre ez volt. Valamint a párom akkori keresetét is "felélte" az ex.

És ha a vége az lesz, hogy fizetnünk kell az exnek, akkor ezt majd a havi jövedelemhez igazítják, vagy az általa eddig havonta fizetett törlesztés összegéhez?

Bocsánat ha zavarosan fogalmazok, de egyáltalán nem vagyok jártas sem hitel sem válás kérdésben. Ami engem aggaszt, az egyedül a gyerekem, akinek lehet, hogy emiatt nem tudok majd mindent megadni,amit szeretnék (nem luxus dolgokra gondolok,csak az alapokra).

2014. febr. 19. 09:55
 3/13 A kérdező kommentje:
És félreértés ne essék. Nem akarok kibújni a kötelezettség alól, csak tájékozódom.
2014. febr. 19. 09:57
 4/13 Józsi21 ***** válasza:
100%

Váláskor közös vagyon a hitel is.

"Valamint azt is jó lenne tudni, hogy van annak jelentősége, hogy a felvett hitel ténylegesen kinek a "javát" szolgálta?"Nincs.Ha közösen vették fel közösen is kell visszafizetniük.

Szerintem üljetek le az exel és próbáljatok közös nevezőre jutni!

Te csak úgy turkálsz a párod telefonjában?

2014. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Pontosan ilyen céllal néztem bele, tudtam, hogy nem mond el valamit. Ennél nagyobb bűnöm ne legyen. Egyébként igazad van. Nem illendő.

Köszönöm a válaszaidat! Kicsit képbe kerültem.

2014. febr. 19. 10:33
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha megnyeri a pert( amit írsz az alapján meg fogja) akkor tiltani fogjak a páros berebol max 50% erejéig a törlesztő.

Az, hogy házasság alatt ki mit élt fel teljesn mindegy, ezért hivajk vagyonközösségnek. A hitel célja is mindegy.


Az meg külön elképesztően felelőtlen, hogy te mint munkannélküli és a parod, mint frissen szabadult alkalmi munkas pár hónap vágy év után gyereket vállalatok ilyen anyagi helyzetben.

2014. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Fogalmad sincs róla, hogy mikor,hogyan és miként váltam munkanélkülivé! Neki pedig bejelentett munkahelye van! Attól, hogy nem rég szabadult, még tisztességgel, becsülettel dolgozik! Nem is ezen volt a hangsúly! Kértem valamit az előítéletekkel kapcsolatban! Köszönöm az "intelligens" megjegyzést!
2014. febr. 19. 14:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszolónak:

Ítélkezel, holott nem erre vonatkozott a kérés, és honnan veszed a jogot mások megítélésére?


Kérdezőnek:

Nem írtál a hitelről. Ez személyi kölcsön? Milyen típusú? Kinek a nevén van?

Mivel a párod nevén nincs végrehajtható vagyon, sokat nem veszíthettek. Az ex jóindulatára nem nagyon támaszkodhattok ha kiderül, gyereket vártok.

Én nem is a hitel miatt aggódnék, azt lehet húzni. A bevételi oldalt kellene erősíteni, persze ez nem egyszerű a helyzetetekben. Kérjetek segítséget szociális tanácsadóktól, családsegítőktől.

2014. febr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szabad felhasználású, svájci frank alapú hitel és kettejük nevén van, az ex-após kezességével és az ő házának a fedezetével.

Tényleg nem elkerülni akarom a dolgokat, csak a lehetőségekhez képpen a legoptimálisabban kijönni belőle.

Szerencsére van megtakarított pénzem, de nem szeretném ha erre a hitelre menne el, inkább a babára és magunkra szeretném fordítani. Elég zűr volt a múltban, mindenki megérdemli, hogy újra kezdhesse az életét. Ha nagyon szűkös lesz a helyzet, kérek segítséget, de egyenlőre nincs gond, köszönöm. :)

2014. febr. 19. 14:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

a hitelt közösen vették fel, ezért a pert a nő fogja megnyerni, a párod fizetéséből fogják tiltani, ha nem rendezi a tartozását

mindegy, hogy mire költötték a pénzt, ki élt fel belőle többet, ez nem számít ilyen esetben

2014. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!