Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel, börtön, babavárás....

Hitel, börtön, babavárás. Fizetnünk kell?

Figyelt kérdés

A történet nem átlagos, és tudni kell, hogy a leírtak az én nézőpontomat, illetve "tudomásomat" tükrözik. Kérem tekintsünk el az előítéletektől, hagyatkozzunk a lényegre.

A párom az ex feleségével 2007-ben 2,2 m Ft hitelt vettek fel magáncélra. Természetes úton nem lehetett gyerekük, így a hitel főként ennek létrejöttét szolgálta. Önkormányzati lakásban laktak, ami az ex nevén volt. Az évek alatt a kapcsolat megromlott, a nő félrement, ment a huzavona, hogy együtt maradjanak, vagy sem. A feszültségekből adódóan a párom elkövetett valamit, ami miatt 2010-től 2013-ig börtönbüntetést kapott. (Nem tartozik a tárgyhoz és nem védem,de nem sérült meg senki,más jellegű bűn). A börtönbüntetés alatt megvolt a válás, majd a volt feleség minden közösen szerzett vagyont (háztartási gépet) elvitt magával.

A párommal tavaly találkoztam és már az eljén elmesélte a múltját, most babát várunk. Albérletben lakunk, én aktív korúak ellátását kapom, a páromnak bejelentett munkahelye van vállalkozónál, de nem kap rendszeresen fizetést, bár tudom, ez a "mi bajunk". Addig nem akar új munkahelyre menni,míg pártfogóhoz jár, nem szívesen teregeti ki a múltját. Bűnözött, bűnhődött, új életet akar. Visszatérve a lényeghez,2017-ben jár le a hitelük, az anyagi helyzetünk nem túl rózsás, a kicsi 3 hónap múlva megszületik. Az ex küldött egy sms-t, h eddig türelmes volt az albérlet és az új barátnő miatt(a babáról nem tud), de nem vár tovább és majd a bíróságon találkoznak.

Tudna valaki tanácsot adni,hogy mire számíthatunk? Előbb utóbb gondolom ügyvéd lesz a vége, de addig is szeretnék kicsit tisztában lenni a lehetőségekkel. -Egy aggódó kismama-



2014. febr. 19. 08:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

# 8/


Szerintem akkor és arról formálok véleményt, akiről csak jól esik. De itt még csak nem is erről van szó, pusztán TÉNYt közöltem a kérdező leírása alapján.


Kérdező:

"Fogalmad sincs róla, hogy mikor,hogyan és miként váltam munkanélkülivé! "


Meglátásom szerint ez abszolút tök mindegy, hogy mikor, miért, miként váltál munkanélkülivé. A lényeg, hogy munkanélküli vagy. Ebből következik, hogy nem keresel pénzt, a GYED-ed vagy lesz vagy nem (na jó, itt függ a mikortól), de minél régebben vagy munkanélküli annál kevesebb lesz. Gyereket meg anyagi biztonságba szülünk, nem csak úgy a nagy világba.


"Attól, hogy nem rég szabadult, még tisztességgel, becsülettel dolgozik! "


Ezt én elhiszem drága. Csak ha az én feleségem terhes akkor bármit megteszek azért, hogy a lehető legjobb körülményeket biztosítsam a jövendő családnak, bármit elvállalok akár másodállásban is - pláne, ha az asszony nem keres egy árva kanyi fillért sem. Ehhez képest ezt írod a "párodról":

"nem kap rendszeresen fizetést,"

"nem akar új munkahelyre menni,míg pártfogóhoz jár, nem szívesen teregeti ki a múltját"

Ó, hogy oda ne rohanjak... Neki fontosabb az erkölcsi tartása (lett volna fontos mielőtt olyat tett amiért 3 évet kapott..), mint az, hogy egy normális, rendszeresen fizető, stabil munkahelyet keressen magának a CSALÁDJA ÉRDEKÉBEN.


Szóval távol álljon tőlem, hogy én pálcát törjek felettetek, csak megjegyeztem, hogy nem kicsit vagytok mind a ketten felelőtlenek a gyerekvállalás terén.

2014. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Kicsit elkanyarodtunk a témától...
2014. febr. 19. 19:47
 13/13 anonim ***** válasza:

ha az após a kezes, a házára van jelzálog, akkor nincs miért aggódni. A bank tőle követeli, ő legfeljebb polgári peres eljárásban követelhetné a férjedtől a tartozás felét. Ezt évekig lehet húzni, a lényeg, h ne legyen a férjed nevén semmi.


Elsőre majd küld nektek egy fizetési meghagyást a bíróság, azt el kell utasítani, így az ex pert indíthat. De nem fog.

Minél tovább húzódik az ügy annál drágább, és ha a bíróság 50-50-re ítéli meg az ügyet, a per- és ügyvédi költségek majdnem annyi veszteséget tesznek neki ki, mintha nem pereskedett volna,hanem lenyeli, ráadásul behajtani se fog tudni semmit.

2014. febr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!