Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megérné ha elfogadnám az OTP...

Megérné ha elfogadnám az OTP American Express Blue hitelkártya ajánlatát? (részletes kérdésem lent)

Figyelt kérdés

Üdv! Kaptam pár napja egy ilyen American Express Blu hitelkártyát az OTP-től, amit március 30-ig aktiválhatok ha szeretném. Köztisztviselő vagyok, a fizetésem nettó 85 ezer havonta. A családom össz keresete nettó kb 110 ezer forint havonta. Szeretnék, ha elfogadnám az OTP ajánlatát, mivel szinte minden hónapban idő előtt elfogy a pénzünk, és ez segítene kijönni a következő fizetésig. Fiatal vagyok még, és nincs sok tapasztalatom az ilyen banki ügyekben, így nem nagyon értek hozzá. Megérné ha elfogadnám az ajánlatát az OTP-nek? HA elfogadom, akkor hogy működik ez a dolog a kártyával?

Gondolok itt:

- megtarthatom a számlámhoz tartozó mostani bankkártyám?

- mennyi a kamata a hitelkártyának?

- még mindig ritka az olyan hely ahol elfogadják ezt az American Express kártyát?

- mennyi az éves kártyadíj, és azt egy összegben kell kifizetni?

- megszabhatom én hogy mennyi a hitelkeret? pl én csak a fizetésem egyszeresét szeretném.

- egyáltalán hogy kell elképzelni ezt a hitelkeret dolgot, olyan ez mint egy folyószámla hitel, ahol pl. a fizetésem egyszeresét levehetem, aztán addig levonnak minden hónapban x összeget, míg ki nem jövök a mínuszból?

Ha valaki olyan, akinek van ilyen kártyája leírná hogy hogy működik ez akkor nagyon megköszönném!

UI: Olvastam az OTP oldalán a kártyáról, de szeretném ha valaki leírná a saját tapasztalatait ezzel kapcsolatban!

Nem sok tapasztalatom van ilyen téren, úgyhogy bocs ha olyat kérdezek, ami kézenfekvő!



2014. febr. 20. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

A leírásod minden sora után az a szó jutott eszembe, hogy NE, NE, NE! A Te helyzetedre vétek aktiválni a hitelkártyát, mert amire használni szeretnéd, arra kifejezetten nem ajánlott. A hitelkártya annak való, akinek magas a fizetése, a havi költései után kedvezményeket, jóváírásokat kap, így amikor visszatölti a teljes keretet minden hónapban KAMATMENTESEN, még kap is rá pár forintot.


Te ellenben arra használnád a hitelkártyát, hogy a mindennapi megélhetésre szánt pénzt megtoldanád, hiszen nem jöttök ki a pénzből. Ennek az a vége, hogy mindig egyre többel és többel tartoznál, végül a teljes keretet felélnétek és fizetheted a 40%-os kamatot mindaddig, amíg mínuszban van a kártya. Ennek semmi értelme, hiszen ha most nem jöttök ki a bevételből, akkor a hitellel és annak nagyon magas kamataival együtt miért jönnétek ki jobban?

2014. febr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Azt nem írtam, hogy az is hozzájárul ahhoz, hogy nem jövünk ki a hónap végére, hogy minden hónapba kénytelenek vagyunk a zálogházba leadni valamit. Pl telefont vagy monitort. Így mikor azt kihozzuk következő hónapban, akkor már annyival kevesebb van alapból. Mondjuk a kártyával sem vagyunk sokkal előrébb, mert ha a hitelkeretből használok akkor, következő hónapban úgy bent kell hagynom annyit, hogy megint 0-án legyek. Úgyhogy jó esetben is minden hónap végén hozzá kell nyúlnom újra.
2014. febr. 20. 18:15
 3/16 anonim ***** válasza:

Anyagi problémák esetén tilos Hitelkártyához nyúlni, mert annak a legmagasabb a kamata és máris elindultok az adósság spirál felé.

A Ti helyzetetekre nem a hitel a megoldás.

2014. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem. Én nem szeretném igénybe venni, de a családom szerint hülyeség, hogy tartok tőle. Úgy gondolják, hogy pl most kivennénk 15 ezer forintot, aztán március elején a fizetésemből rajta hagynánk 15 ezret mondjuk március 25-ig akkor nem kellene kamatot fizetni, merthogy 45 után kezd csak el kamatozni. Így minden hónap végén csak annyi mínusz lenne mint az előző hónapban. Így igazából csak azt érjük el hogy nem kell leadnunk a zaciba semmit.

Javíts ki ha tévedek, de ha jól értem akkor ha minden hónap elején pluszba van a fizetésem ráutalása után a számlám, akkor nem fog kamatozni, mivel 45 nap mínusz után kezd csak el. Én ha igénybe venném, akkor max 15 napig lenne mínuszban, addig amíg rá nem megy a fizum, mivel a fizetésemnél többet sosem vennék ki, sőt annak csak töredékét venném le. Ezért is érdekelne, hogy van e rá lehetőségem hogy limitáljam a hitelkeretem méretét mondjuk a fizetésem egyszeresére. Mint ahogy egy sima folyószámlahitelnél. Mondom ha hülyeséget beszélek, akkor javíts ki, ill. én személy szerint nem szeretném igénybe venni, csak épp ezen megy a veszekedés, hogy miért tartok ennyire tőle.

2014. febr. 20. 19:13
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt alaposan olvasd el. Ha minuszban maradtok határidőn túl akár 10 forinttal is, az EGÉSZ keretre fizetitek a brutál kamatot.

2014. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Készpénzt felvenni nem szabad a hitelkártyáról, mert az AZONNAL kamatozik. Ok, értem én, hogy mindig csak 15.000Ft-ot költenél el róla és pár hét alatt visszatöltenéd, így mindaddig tényleg nincs kamat, amíg ez a "játék" működik, de elég csak egyszer megcsúszni és kész a baj. Ez egyébként így önbecsapás, mert a 15,000Ft folyamatosan hiányzik nálatok a költségvetésből.

Erre nem a hitelkártya a megoldás, hanem valami plusz munka, vagy valamilyen életmód váltás, pici spórolás, stb.

2014. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Vegye igénybe akkor egy családtagod. Iszonyatos hitelspirálba fognak is berántani és évekkel később is csak görgetni fogod magad előtt a tartozásokat, amik nőni, nem csökkenni fognak.
2014. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
NE!
2014. febr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Ne, főleg ne OTP-nál!
2014. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

azért az otp-nek is a jbka-t, hogy ilyen anyagi helyzetben lévő családnak kiküldi a kártyát, hogy csak aktiválni kelljen...

egyenes út az anyagi csődbe

azonnal vágd össze és eszedbe se jusson aktiválni, mert sose fogsz tudni kimászni belőle, ha egyszer spirálba kerülsz...

2014. febr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!