Mekkora hitelt vehetne fel?

Figyelt kérdés

Felvehetne 35 millió forintos hitelt ez az ember? Havi bruttó 1,8 milliós fizetés, kb 75 milliós ház, 15 milliós nyaraló, kb 60 millió forint megtakarítás, 2 kocsi...

Lehet, hogy hülyeségeket írtam, de nem tudom milyen feltételek kellenek egy hitelhez. Ja, a pénz egyetemre kell. Valaki leírná, hogy hogy működik ilyenkor ez?



2014. febr. 23. 09:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

A leírtak alapján egész biztosan felvehetne szabad felhasználású hitelt.


Bár nem igazán értem, hogy :


- Melyik egyetem kerül 35M forintba

- Melyik egyetemen kell kifizetni egybe a tandíjat (és nem szemeszterenként)

- Miért akar felvenni egy rossz THM-ű szabad felhasználású hitelt, ha akár megtakarításból akár kigazdálkodva a béréből (szemeszterenként) ki tudná fizetni a tandíjat.

2014. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egy amerikai egyetemről van szó. Természetesen nem egybe kell kifizetni. Ilyenkor jobb külön-külön felvenni a kölcsönöket? Kijönne az egyetem az illető fizetéséből, csak rajtam kívül még 3 gyereke van és én nem akarok a "gondjára lenni", mert ő annyira nem is támogatja ezt a témát. Tehát ebből a hitelből, amit lehet, én fizetnék.
2014. febr. 23. 09:12
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Ez igen csak erején felül lenne. De ha van 60M Ft megtakarítása, minek vesz fel 35M hitelt? A fizetésének több mint fele elmenne erre a törlesztőre, ez több mint kockázatos.
2014. febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

Ez kamu az egesz!!!

Gyerekeid joleterol beszelsz mikozben 150millios vagyonnal, kozel duplaja a megtakaritott penzed a tandijhoz kepest es arrol papolsz hogy nem akarod bajba sodorni oket??!! Mirol beszelsz ember???!!! 35 millios hitellel sodornad igazan bajba oket!!

2014. febr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én az egyik gyerek vagyok -.-
2014. febr. 23. 09:45
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

És te mégis miből akarnád fizetni?!


Tippre egy 35M-s személyi kölcsönnek olyan 700e forint (!!!) a havi törlesztője!

2014. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Olyan hitelt nem lehet felvenni, amit nem kell rögtön elkezdeni fizetni, hanem x év múlva?
2014. febr. 23. 10:10
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ezt Amerikában kellene intézni, talán egy két amerikai banknál vagy magánál az egyetemnél kéne megérdeklődnöd ezt e-mail-ben.
2014. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Természetesen ott kezdtem el tájékozódni, de kell (az ottani kölcsönhöz) egy amerikai állampolgár, aki felelősséget vállal, hogy én fizetni fogok. És ilyet nem könnyű keríteni.
2014. febr. 23. 10:41
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

A diákhitel az egyedüli ilyen hitel. De ott ennek a lapos töredékét sem kapod.


USA meg nem hinném, hogy adna neked, mint külföldinek diákhitelt.


De nem is értelek miért akarsz az USA-ban tanulni 35M-ért, mikor Cambridge-ben ennek a fele a tandíj (feltéve ha nem orvosnak tanulsz, de akkor meg a SOTE-vel 100x jobban jársz) és közelebb is van. Ráadásul a Cambridge Európa gyakorlatilag legerősebb egyeteme, ha ott végzel biztos a meló.

2014. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!