Mekkora hitelt vehetne fel?

Figyelt kérdés

Felvehetne 35 millió forintos hitelt ez az ember? Havi bruttó 1,8 milliós fizetés, kb 75 milliós ház, 15 milliós nyaraló, kb 60 millió forint megtakarítás, 2 kocsi...

Lehet, hogy hülyeségeket írtam, de nem tudom milyen feltételek kellenek egy hitelhez. Ja, a pénz egyetemre kell. Valaki leírná, hogy hogy működik ilyenkor ez?



2014. febr. 23. 09:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ad ilyen diákhitelt az USA, de, ahogy fentebb említettem, ehhez kell egy állampolgári aláírás, ami felelősséget vállal. A Cambridge-dzsel meg valószínűleg igazad van, de én mégis az USA-ba mennék. Az mondjuk egy járható út lenne, hogy külön-külön vesszük fel a kölcsönöket? Minden évben ~6 milliót?
2014. febr. 23. 11:33
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

A végeredmény teljesen ugyan az akkor is ha egyben és akkor is ha félévenként veszed fel a kölcsönt. Annyi különbséggel, hogy arányaiban a kisebb és rövidebb futamidejű kölcsönre alacsonyabb a THM és kevesebbet kell visszafizetni.


De ha én olyan anyagi helyzetben lennék, mint apád nem vennék fel neked kölcsönt és nem is fizetnélek be ilyen drága egyetemre. Egyszerűen azért, mert nem engedheti meg magának. Ha egyke lennél még oké, de van 3 testvéred. Ha rád költik a teljes fizetés FELÉT akkor mennyire igazságos, hogy a család többi tagjának összesen ugyan annyi marad, mint neked? (és akkor még nem is beszéltünk a lakhatásodról, csak a tandíjadról).


Cambridge amúgy 15e font / év.

2014. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
De, mert ez az összeg az egész (kollégiumi)
2014. febr. 23. 14:52
 14/20 anonim ***** válasza:
És te úgy képzeled az egyetemi éveidet, hogy reggeltől délutánig benn vagy az egyetemen az órákon, majd visszamész a koleszba, tanulsz, alszol és kezded másnap újból, miközben csak a menzán fogsz enni 3-5 évig? Persze nem veszel új ruhát sem a diplomaosztóig, nem utazol néhanapján haza sem igaz?
2014. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Persze, igazad van, de ezek jelentéktelen összegek, egy ilyen tandíjhoz képest. És most hitelről meg félretett pénzről beszélünk, de a kereset kb nettó 1,3-1,4 millió (ami valószínűleg növekedni fog) és ebből a megtakarítás lehet havi 1 millió is akár.
2014. febr. 23. 19:32
 16/20 anonim ***** válasza:
Szóval havi 1M a megtakarítás. Mennyire érzed reálisnak, hogy egyedül rád költsenek ebből 700e-t havonta (inkább 800-at, ha mindent beleszámolunk) és a másik 3 testvéred hasonló igényeire összesen maradjon 200e forint? Csak azért, mert neked most amerikában támadt kedved tanulni (mert értelmes indokot még nem írtál, hogy ez ugyan miért lenne jó...)
2014. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
De miért kéne havi 700000? Hosszabb futamidőre is lehet felvenni évi 6 milliós kölcsönt nem?
2014. febr. 23. 19:56
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szokása a bankoknak szabad felhasználású kölcsönt hosszú futamidőre adni. Az ok egyszerű - mert egy lakáshitellel szembe nincs itt az ingatlanfedezet mögötte, ergo ha a hitelfelvevő elveszti a jól fizető állását akkor lyukra fut a bank...
2014. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Csak kivancsisagbol... mit dolgozik apad???
2014. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Egy elég nagy cégnél ügyfélszolgálati igazgató és kirendeltségi vezető. Ennek a cégnek a (z erősen fejlődő) leánycégénél meg vezérigazgató. (A fizetését illetően egyébként csak becsültem, szerintem a valós összeg nagyobb ennél). A végzettségét tekintve mérnök-közgazdász.
2014. febr. 23. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!