Pénz nélkül nincs hitel?

Figyelt kérdés

Ha valaki tudna segíteni a problémámon, azt megköszönném :)


Sajnos úgy adódott, hogy férjemmel egyedül maradtunk, családi támogatás nélkül. Albérletben élünk, dehát jó lenne már egy saját lakás, ki is néztünk egyet ami minden igényünknek megfelel, és a hitel törlesztőrészlete nem lenne több, mint amit most elvisz a bérleti díj.

Csakhogy mindenhol 20+% önerőt, vagy másik lakást kérnek, jelzáloghoz.

Komolyan, akinek nincs kitömve a zsebe pénzzel, az haljon meg? Anyagi problémáink nincsenek, a törlesztőrészletet bármeddig el tudnánk fizetni, de míg albérletezünk, képtelenek vagyunk milliókat félrerakni, legalábbis normális időtávon belül.

Rokonunk nincsen, akinek a lakására jelzálogot kérjünk (egyáltalán van olyan épeszű ember, aki engedi?), gyűjtögetésünk hosszú évekig tartana, egy második kölcsönt, a katasztrofális törlesztőrészlete miatt nem szívesen vállalunk be, azt már valóban nem tudnánk teljes biztonsággal fenntartani.

Itt vége a játéknak? Nincsen erre valami megoldás?


2014. márc. 5. 17:27
1 2 3
 1/21 SzarvasLászló ***** válasza:

Sajnos pontosan leírtad, hogy mi a helyzet.

A megfogalmazottak alapján a gyűjtögetés marad a megoldás (vannak akik, hogy minél több és mihamarabb jöjjön össze bevállalnak plusz munkákat). Vagy irány külföld.

2014. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudtok összegyűjteni 20% (inkább min. 30-40%) önerőt egy lakáshoz, miből gondolod, hogy 10-15-20 éven keresztül ki tudnátok fizetni a törlesztőrészletet?

Mi van, ha elmész szülni, és kiesik egy kereset?

Mi van, ha az egyikőtök elveszti a munkáját?

Mi van, ha emelkedik a jegybanki alapkamat, és megugrik a törlesztő?

A hitel nem játék.

2014. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ha nem tudtok összegyűjteni 20% (inkább min. 30-40%) önerőt egy lakáshoz, miből gondolod, hogy 10-15-20 éven keresztül ki tudnátok fizetni a törlesztőrészletet?

Mi van, ha elmész szülni, és kiesik egy kereset?

Mi van, ha az egyikőtök elveszti a munkáját?

Mi van, ha emelkedik a jegybanki alapkamat, és megugrik a törlesztő?

A hitel nem játék.


Onnan gondolom, hogy jelenleg a férjem fizetéséből élünk, tekintve, hogy nekem nincs munkám, és sajnos egészségügyi okok miatt valószínűleg jó ideig nem is lesz. A férjem hál' Istennek be van betonozva a munkahelyére, ő a legjobb technikus, valószínűleg még jó nagyokat fog lépni előre, de ezzel nem számolunk inkább. Ezen kívül ott is, és itthon is biztosítva van, ha kiesik a jövedelme, sem esik ki. Ki van számolva rendesen :)

A törlesztőt csak fixre vennénk fel, az ennyi évnél már nem oszt, nem szoroz ha megugrik a kamat és kis idővel tovább kell fizetni... nem sajnálom.

Ezen felül, mivel írtam, hogy segítségünk semmi, ha ezt sem tudnánk kifizetni, akkor az albérletet sem. Teljesen mindegy, hogy albérletből, vagy saját lakásból megyünk az utcára, szóval ez már nem oszt, nem szoroz.


Első válaszoló, köszönöm neked is a választ. Ettől féltem, ennek annyira nincs értelme... évekig kuporgatni csak azért hogy ígyis úgyis hitel legyen a vége, mikor éljen az ember ha minden fillért félre kell tolni? Tartalékunk van, persze, de ennyit nem szándékoztam soha életemben félretenni, van annak a pénznek jobb helye is.

Külföld, éppen a párom munkahelye miatt egyelőre nem játszik (hacsak nem tudja átkéretni magát). Csak remélni tudom, hogy lassacskán én is be tudok szállni a költségekbe, de akkor is az a rengeteg kidobott pénz... Röhej.

2014. márc. 5. 18:04
 4/21 A kérdező kommentje:
Eh, kimásoltam hogy lássam mit írtál, és ügyesen benne hagytam... bocsi :)
2014. márc. 5. 18:05
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek kisebb albérletbe, és igen igaza van a másodiknak aki nem tud albérletet mellett félre tenni az hitelt sem tud fizetni ezt a bankok is tudják.
2014. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"Ezen felül, mivel írtam, hogy segítségünk semmi, ha ezt sem tudnánk kifizetni, akkor az albérletet sem. Teljesen mindegy, hogy albérletből, vagy saját lakásból megyünk az utcára, szóval ez már nem oszt, nem szoroz. "


Ezt te sem gondolod komolyan ugye?

A "saját" lakás félig a banké, ha nem tudnátok fizetni akkor vonnák még a nyugdíjatokból is az albérletből meg átsétálsz kisebbe és kész.

2014. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"de akkor is az a rengeteg kidobott pénz... Röhej."


Ezt meg nem is értem mire írod. Lakáshitelnél is minimum 5 millióra 10-ket visszafizetned, annyiba meg 100 év alatt sem kerül az albérlet.

2014. márc. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Onnantól hogy megkaptam a pénzt nem érdekel mennyit fizetek vissza, tudom, hogy nincs ingyen.

Tök mindegy hogy az albérlet száz év alatt mennyibe kerül, ha sosem lesz az enyém, míg a hitelezett lakásnál jó esélyem van rá.

Azt, hogy milyen az anyagi helyzetünk, azt hiszem jobban átlátom, mint ti. Ugyanúgy a jövőnket, és az esélyeinket.

Kisebb albérlet? Így is a minimumot fizetjük, nem tízmilliós lakást néztem ki, és nem százezreket fizetek bérleti díjként, hanem a lehető legminimálisabbat. Az, hogy mellette nem tudunk félrerakni azért van, mert nem úgy képzelem el az életem, hogy innentől kenyéren és vízen élünk, csak hogy félre tudjunk kuporgatni egy kis pénzt. Akinek ez a rövidtávú életcélja váljék egészségére, ha holnap elcsap a busz nem arra szeretnék gondolni, hogy pedig milyen jó lett volna 10 év múlva, amikor összegyűlt a pénz...

Nagyon is tisztában vagyok vele, hogy meddig ér a takarónk. Azzal is, hogy milyen kockázatot vagyok hajlandó a nyakamba venni.

Taktikai segítséget kértem nem okosko9dást, dehát mit is vártam ettől az oldaltól...

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 5. 18:42
 9/21 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolom,hogy menjetek olcsóbb és kisebb lakásba, vagy irány külföld, vagy hosszabb távon egy lakástakarék ami nektek még nagy segítség lehet, ott az önerőt is havonta gyűjtögetitek. szerencsére ma már egyik bank sem ad 30% önerő nélkül hitelt, hiszen ha kicsit utána nézel ez volt az egyik legnagyobb kiváltó oka a gazdasági válságnak, így érthető,hogy a gazdasági szervek már óvatosabbak.
2014. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Taktikai segítséget kértem nem okosko9dást, dehát mit is vártam ettől az oldaltól"



Kérdező ez törvényi előírás, másrészt a bank sem hülye. Törvényben szabályozva van, hogy a lakás árának max 80%-ka hitelezhető, erre nincs kiskapu.

2014. márc. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!