Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 4hónapja van itthoni állandó...

4hónapja van itthoni állandó munkahelyem ahol nettó 85-90e ft jövedelmem van. A k&h nál szeretnék személyi hitelt felvenni ingatlan fedezet nélkül. Úgy olvastam hogy ott ennyi elég. Valakinek van ilyen tapasztala velük?

Figyelt kérdés
Személyi hitel, k&h,

2013. ápr. 1. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nyilván elsősorban attól függ, mennyi hitelt akarsz felvenni. Nem mindegy, hogy 100ezer forint kell vagy 5 millió.
2013. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Otpnél min. 6 hónap kell és határozatlan idejű munkaszerződés.
2013. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hiába van 6 hónap munkaviszony meg, a páromnak is megvolt, de mivel előtte 1 évig munkanélküli volt, így egy évet kell várni, míg felveheti a hitelt. Azt nem nézték, hogy a munkanélkülisége előtt 10 évig volt folyamatos munkaviszony.

Egyébként az OTP -nél van a legnagyobb esélyed, de ha előtte nem dolgoztál, tuti nem adnak hitelt 6 hónap után se, csak ha eltelt 1 év, az új munkahelyeden. Ha van gyereked, erre a jövedelemre nem kapsz kölcsönt. Ingatlanfedezet nélkül 1 millió forintig adnak, vagyis 1 milliónál már kell ingatlanfedezet. Ilyen esetben viszont már jobban megéri a szabadon felhasználható jelzáloghitel, hisz kevesebb a kamata. Na, meg igen, nem mindegy, hogy 300 ezer kell, vagy 1-2 millió. Max. félmilliót kaphatsz, ha nincs gyereked és nem túl sok a rezsi, vagy még szülőkkel laksz. A törlesztőrészlet nem lehet több a fizetés 30%-nál.

2013. ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Direkt átolvastam és nem írtak mint az otpnél!minimum 350ezer a minimum és az a feltétel hogy 3hónapja 80ezer legyen fizetés.nekem kb 500re lenne szükségem. Remélem sikerül.
2013. ápr. 1. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, a K&H honlapján sehol nem olvastam, hogy 3 hónapos munkaviszony kell a személyi kölcsön igényléshez, az igaz, hogy legalább nettó 80 ezer forintos fizetés kell.

A folyószámlahitelnél írja, hogy legalább 3 havi számlavezetési múlttal kell rendelkezni, vagyis legalább 3 hónapja legyen bankszámlád, nem pedig munkahelyed.

Itt sehol nem írja, hogy 3 hónap munkaviszony elég:

[link]

Na, de mindegy. Szerintem telefonon érdeklődj mennyi munkaviszonynak kell lennie, mert egyik bank se ad szinte már úgy hitelt, hogy legalább 6 hónapja nem dolgozol. Régen valóban 3 hónap volt, de azóta nagyon szigorítottak.

Amúgy itt személyi kölcsönt 21 év felett lehet igényelni, de gondolom már elmúltál 21 éves, 21 év alatt adóstársat vagy kezest kérhetnek. Egyébként személyi kölcsönt a legnehezebb manapság megkapni szerintem.

Sok sikert!:) Majd írd le, mit mondtak!

2013. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!