Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem vették le a pénzt?

Miért nem vették le a pénzt?

Figyelt kérdés

Megtörtént tegnap életem első internetes vásárlása. Regisztráltam a PayPal nevű oldalra, felvittem rá a bakkártyámat, legvégül pedig megrendeltem az Ebay-ről a kiszemelt árut.


Idáig minden oké: a PayPal kiírta hogy a tranzakció sikeresen megtörtént, illetve ma reggel arról is kaptam egy e-mailt, hogy a külföldi emberünk elpostázta a terméket.


Viszont felmentem a bankom (MKB) internetes fiókjába, és azt láttam, hogy ott még nem vették le a pénzt. Miért van ez így?


2014. márc. 15. 14:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Most aktiváltam (félig) a bankkártyámat PayPal-on, de a 400 forint levételéről sem kaptam értesítést
2014. márc. 15. 15:25
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem a paypalon lévő pénzzel fizettél?
2014. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, a PayPal fiókomra nem tettem még fel pénzt. A PayPal segítségével fizettem a bankkártyámról automatikusan, hogy ne kelljen megadnom az Ebay-nek az adataimat. :)
2014. márc. 15. 15:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt hogyan sikerült?

A bankkártya hozzárendelésekor jelentkezik egy 400 Ft-os terhelés a bankszámlán, ennek a közleményében van egy kód. Ezt a kódot meg kell adni a kártya hitelesítéshez (valóban a tiéd), enélkül nem is tudnál fizetni.

Az eBay-től meg ne félj, megadhatod az adataid, semmi hátrányod nem származik belőle.

2014. márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy a bankkártya hitelesítése nélkül is lehet fizetni. Netán tévednék? Mert akkor tényleg nem tudom, hogy hogy csináltam. :) Világosan fel van írva a PayPal tevékenységeimhez az Ebay-es vásárlás. Máskülönben éppen az a baj, hogy az MKB bank nem vette le se a 400 forintomat, sem pedig a 800 forintot (amibe a rendelésem került).
2014. márc. 15. 15:58
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval most várom az aktiváló kódomat, amit még nem kaptam meg. :( Igazából olyan reakciókra számítottam, hogy "pár napba telik, várj türelemmel" - de tényleg valami gond lehet ha azonnal, automatikusan minden tételt levonnak mindenkitől.
2014. márc. 15. 16:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha fizetsz valamiért PayPal-al, azonnal látszódnia kell a netbankban, én is MKB-s vagyok. Fizetés után azonnal jön az SMS, hogy x dollár terhelés volt a számlán. Belépek a netbankba, alul a könyvelt tételeknél még nem látszik, de a folyamatban lévő megbízásoknál minden esetben látszik a vásárlás. Könyveléshez általában 1-2 munkanap kell.
2014. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: hol találom a folyamatban lévő megbízásokat? :)
2014. márc. 15. 16:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Belépés után legörgetsz és a könyvelt tételek (számlatörténet) felett közvetlenül van a Folyamatban lévő megbízások link.

Másik mód: Bal oldalt a menüben a második lehetőség (Aktuális megbízások), ezen belül szintén a második lehetőség (Folyamatban lévő).

2014. márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megtaláltam és ott is vannak a tételek!! :))
2014. márc. 15. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!