Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy egyedül...

Tegyük fel, hogy egyedül élsz! Pénzt szeretnél félretenni és minimumra szeretnéd csökkenteni a kiadásaidat. Ti hogyan spóroltok, milyen trükköket vettek be, a legjobb spórolási módszerek érdekelnének? Légyszi csak komoly válaszokat írjatok!

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 06:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A minimum nálam a rezsi, Bkv-bérlet, kaja, és sajnos gyógyszer (amit szednem kell). Ezeket muszáj kifizetni minden hónapban. A többi soxor luxus. (ruha, cipő,fodrász, betegség, orvosok), nyaralni 15 éve nem voltam sehol.
2013. márc. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ruha, cipő, fodrász, kozmetikus, szórakozás, kajáldák, pizza rendelés, drága kis boltok. Szóval ezek kilőve teljesen.

Igyekszek megválogatni, hogy hol vásárolok, figyelem az akciókat. Olcsó kajákat főzök, nem halok éhen ha egy héten csak 1x van hús az asztalon.

A ruhákból, cipőkből jó a tavalyi is, a fodrászt meg csak akkor látogatom meg ha már nagyon gáz a fejem vagy fontos helyre kell mennem.

2013. márc. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én egyébként 1 évet éltem úgy teljesen egyedül, hgy ebből fél évig a fizetésem csak a lakbérre volt elég. Ezen felül hónapról-hónapra kb 5-10 Ft maradt a zsebembe kajára és egyebekre. Túléltem. Igaz volt olyan hét, hogy maggi tyúkhúsleves kockából készült levesen kívül mást nem ettem.

Az előnye az lett, hogy egyébként is le akartam fogyni pár kilót, ez össze is jött! :)

2013. márc. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5-10 ezer, nem akartam túlozni :)
2013. márc. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Természetesen legelőször a kaján.

Mert a sertésmájat szereted a legjobban, mivel az a legolcsóbb. Bemagyarázod magadnak, hogy a legfinomabb pörkölt a csirke-csontosából van. És nem azért eszel krumplileves után másodikként krumplistésztát, mert csak arra futja, hanem mert éppen erre támadt kedved. És alaposan gondold meg, mikor kapcsolod be a gázsütőt, ha megnézed már azzal, hogy felfűts, rengeteg gáz elmegy.


Persze, amióta meggondolom, hogy az automata mosógépet mikor indítom be (villanyáram, víz), és hogy a fehérneműt addig is tudtuk tisztára mosni, amíg az nem volt. A gépet beindítom az ágynemű és az összegyűjtött törölközők, hasonlók mosásakor. Ezzel villanyt, vizet spórolsz.


A frizura? Válassz olyat, amelynél nem feltétlenül szükséges hetente-kéthetente elmenned a fodrászhoz, ha meg tudod oldani, hogy vállig vagy egy kicsit akár hosszabbra de egyformára növeszted, akkor elég ritkábban is elmenni egy igazításra. Sőt, ha találsz olyat, aki házhoz jön, és minden más költség (víz, villany) a tied, akkor még munkadíjként is kevesebb.


A házban a nyugdíjasok: ha valahol van olyan rokon, akihez télen egy hónapra elmegy, akkor azzal megspórol egy havi fűtés-számlát. A tél következő hónapjában az a rokon jön ide őhozzá, és akkor a rokon is megspórolt egy hónapi számlát. Hiszen ugyanannyi gáz elhasználása mellett többen is tudnak melegedni. De ugyanezt meg tudod csinálni kicsiben a szomszédasszonnyal is, egyik este tenálad nézitek együtt a tv-t, másik este te mégy hozzá.


Szóval, valahogy így.

2013. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek remek cikkek a megtakarításról és arról hogy milyen lehetőségeid vannak a spórolásra:


[link]

[link]

[link]


De az egész oldalt ajánlom átböngészésre ha pénzügyileg tudatos életet szeretnél élni.

2013. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kaján spórolni a legnagyobb hülyeség, szerintem. A minőségi táplálkozás az egyik feltétele az egészségnek. Amit a kaján megspórolsz, azt nagy eséllyel elköltöd orvosra, gyógyszerre, a rossz egészségi állapot miatt. Én inkább lakok egy kis szobában, amiben csak ágy meg szekrény van, de az élelmiszeren nem spórolnék. Amin lehetne spórolni az a kisboltba járásról lemondás, telefon költségek minimalizálása, felesleges dolgok megvásárlása. (automatás kávé, stb.)
2013. márc. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fodrászon sem lehet spórolni szerintem.Már ha férfi az illető,és nem akarja,hogy a derekáig érjen a haja.
2013. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!