Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért jó és miért nem a...

Miért jó és miért nem a MasterCard Online Junior -PAYPASS-funkciója? Tudom, hogy egyszerűbb, de megéri, mert ha ellopják, akkor tudnak vele PIN kód nélkül is vásárolni, nem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A kápé is ilyen. Egyszerűbb vele vásárolni, de ha ellpoják akkor cumi.

De a kártyát le lehet tiltatni, fel kell hozzá hívni a banknak a megfelelő telefonszámát.

2014. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én a napokban kaptam meg az új Mastercard PayPass kártyámat, mert az előző lejárt. Korábban hagyományos kártyám volt, azt hittem olyat fogok kapni ezután is. Nem is nagyon tudtam, hogy mi az a PayPass, míg a mai nap a McDonaldsban nem vásároltam. Nem kellett PIN-kód, mert 5 ezer forint alatt vásároltam.

Úgy érzem ennek biztonsági kockázata van, ezért megszabadulok tőle. Igényeltem az OTP Direkten új kártyát, Visa Classic-ot.

Szerintem azért rossz a PayPass, mert ha elhagyom a kártyám, akkor a 150 ezres limit keretén belül akár 30-szor 5 ezerért tudnak vásárolni. Nincs SMS szolgáltatásom, ezért nem is derülne ki azonnal.

Külföldön már úgy csalnak vele, hogy nagyobb hatótávolságú terminálokkal a zsebben használják ki a PayPass-t.

Pénztárcába nem teszem bele minden pénzem, de a kártyámon lehet rajta van mindenem.

Köszönöm, de én ebből nem kérek.

Szevasz PayPass

2014. jún. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. jún. 27. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!