Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik biztonságos webes...

Avada0 kérdése:

Létezik biztonságos webes bankkártyás vásárlás?

Figyelt kérdés

Az imént próbáltam ki először. De MasterCard-dal igen. Megnéztem a bankkártyámat és láttam rajta a MC logót. :) Fogalmam nem volt róla, hogy ilyenem is van.

A lényeg az, hogy szerintem igen gáz. Beírtam az adatokat és pikk-pakk levonta "Előjegyzett kártyaforgalmak" szekciónál...

Hát ez gáz. Normális utalásnál jelszó és SMS kód küldás van. Itt meg semmi. Semmi megerősítés a bankomnál, semmi.... Ennyi erővel bárki bepötyöghette volna az adatokat a kártyáról. (Mivel minden rajta van...) Az oldalon is ahol vásároltam bárki vásárolhat ha akar, mivel minden adat megvan...



2014. márc. 6. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenhol ilyen a kártyás vásárlás.
2014. márc. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát elég gáz.

Nem csoda, hogy a Paypal meg hasonlók hülyére keresik magukat.

2014. márc. 6. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Pláne, mivel ha paypallal fizetsz és üres a számlád, akkor automatikusan a bankszámládról vonja, viszont nem kell bohóckodni a kártyával.
2014. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Létezik. A CIB-nél 3 éve volt - ott dolgoztam (most nem tudom, h van e, mert eléggé leredukálták a termékpalettát), h nyitottak egy alszámlát, és ahhoz kaptál egy virtuális 'kártyát' laminált lapból, kártyaszámmal, mindennel. Amikor neten akarsz vásárolni, csak átvezetsz pénzt erre az alszámlára a folyószámládról - szintén CIB (ez ingyenes volt és azonnal teljesült), és így nem az igazi számládról és nem az igazi kártyáddal fizettél.

Szerintem más banknál is kell legyen hasonló megoldás, most a Raffinál vagyok ügyfél, rendszeresen vásárolok kártyával, de nem tartok a számlán sok pénzt. (Itt asszem nincs erre megoldás.) Eső után köpönyeg, de mindenképp kérj sms értesítést a banktól, ha bankkártyás vásárlás történik, azonnal le tudod tiltani, ha visszaélés van.

Egyébként ezek az oldalak titkosítva vannak, a bank által, aki üzemelteti a felületet, a kereskedő nem kapja meg a kártyád adatait, nyugi.

2014. jún. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem húzd ki a zabszemet a seggedből ;)
2016. febr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!