Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Férjem kaphat úgy áruhitelt,...

Férjem kaphat úgy áruhitelt, hogy nincs bankszámlája, kp-ban kap fizut, viszont tud jövedelem igazolást vinni nettó 74 ezerről, plusz az adókedvezmény? 100-150ezer közötti összegről van szó.

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Elméletileg kaphat, de nem valószínű, hogy kapni is fog.

Nem véletlen, hogy a hitelező bank elvárja az ellenőrizhető számlatörténetet.

XY Noname Bt által kiállított jövedelemigazolás nem sokat ér. Esetleg apeh előző évi jövedelemizógazolással már mehettek valamire, de gyanítom, hogy ha nem számlára kapja a pénzét, akkor:

1. feketén dolgozik

2. egyébként valamiért nem érdeke a bankszámla (pl. gyermektartás elkerülése, korábbi számlán lévő inkasszó, KHR-es stb.- ez utóbbi esetekben semmiképpen nem kap hitelt, akármit is visz).


Egyébként 3 hónapos számlatörténet elég: miért nem kéri a normális, bejelentett, leadózott és a munkáltató által is rendben járulékfizetett bérét számlára?


Ha a felesége vagy, akkor miért nem te igényled az áruhitelt? Neked sincs bankszámlád?

2014. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtál. Igen a feleség vagyok,és van bankszámlám,viszont én Gyeden vagyok,igaz az is több mint a férjem hivatalos keresete,de gondolom én nem kapok a GYED miatt.

Egyébként be van jelentve,már 6 éve itt dolgozik,egy egyéni vállalkozónál.

2014. márc. 18. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!