Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldről származó jövedelem...

Külföldről származó jövedelem és családi adókedvezmény? Jogosultsági hónap?

Figyelt kérdés

7 hónapot dolgoztam külföldön, itthon 5-öt. A jövedelememet a 44. sorba kell beírnom azt tudom. Októberben gyermekünk született, tehát a múlt évre áprilistól (a a feleségem várandósságának 91. napjától) járna a családi adókedvezmény. A többi hónapra is igénybe vehetem, vagy csak a belföldi munkahelyem idejére, azaz ápriris- május hónapra? Vagy igénybevehetem júniustól egészen decemberig?



Légyszi csak az írjon aki biztos a dolgában. Köszönöm!


2013. máj. 15. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem a leírást, hogy nekem a teljes 12 hónapra jár a családi adókedvezmény (nagyobb gyerekek). Amikor volt az adójóváírás a kis jövedelműeknek, ott egyértelmű volt, hogy x hónapig dolgozol, akkor x hónapra jár az adójóváírás, de a családi adókedvezménynél nem láttam ilyen feltételt. Az én esetemben októberig dolgoztam, novemberben és decemberben már külföldön voltunk de még nem dolgoztam, nekem onnan nincs jövedelmem. Viszont mivel nem láttam semmilyen feltételt a családi adókedvezménynél, úgy vettem, hogy éves jövedelmem x, a gyerekekre jár ennyi, és a teljes évre.


Szóval én úgy számolnám, hogy nektek a családi adókedvezmény áprilistól decemberig jár.

De kíváncsian várom mások válaszát is.

2013. máj. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen én is így gondolom, mert jogosultsági hónapnak azt írja voltaképpen amikortól a magzat 91 napos, illetve a családi pótlékra való jogosultság hónapjait. Annak meg semmi köze ahhoz, hogy mikor dolgoztam. Én is kíváncsi vagyok lesz -e még vélmény..

2013. máj. 15. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Én annyira biztos vagyok a dolgomban, hogy ez a munkám.:)

Annyi hónapra jár a családi kedvezmény, amennyi hónapra abban az évben családi pótlékra jogosult vagy. Még akkor is jár, ha egy napot sem dolgoztál, de volt adóköteles jövedelmed, amellyel szemben ezt igénybe tudod venni.

Ráadásul: még csak családi pótlékot sem kell, hogy kapj, elég ha annak igénylése esetén a jogosultságod fennállna rá!

Magzat esetén az a hónap már jogosultsági hónap, amelyben a kismama a terhessége 91. napját betöltötte. Ha ez pont a hónap utolsó napja, akkor is az egész hónapra jár neki a családi kedvezmény.

2013. máj. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: az első válaszoló vagyok és köszönöm én is a megerősítést! Akkor szerencsére jól csináltam a bevallást.
2013. máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!
2013. máj. 16. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!