Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van, hogy a diákhitelt nem...

Van, hogy a diákhitelt nem kell visszafizetni?

Figyelt kérdés
Ismerőstől hallottam, hogyha egyetem után gyereket vállal az , aki diákhitelt vett fel, elengedik azt. Igaz ez? Esetleg van más körülmény, ami miatt a diákhitelt nem kell visszafizetni? ez csak diákhitel 2. re vagy a régi rendszerre is vonatkozik-e?

2014. márc. 20. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem nincs ilyen,ha szül valaki akkor a diákhitel törlesztést lehet szüneteltetni a gyed idejére, de utána ugyan úgy vissza kell fizetni kamatostól. Szóval barátnőd elégé félreértette.

Ingyen hitel soha nem olt és soha nem is lesz.

2014. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De uj szabalyozas hogy ha diakhitel alatt leszel terhes marmint egyetemi eveid alatt akkor nem kell visszafizetni a hiteled. Dea múgy én úgy fogom mivel mar vegeztem hogy mindig a minimumot fizetem csak dolgozni nem fogok igy ha nyugdijas leszek elengedik a többit.
2014. márc. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Vissza kell fizetni. Ha nem teszed, akkor az esetleges örökségedből fogják levonni.
2014. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A diákhitel nem örökólhető ha eléred a nyugdijkorhatart eltunik a tartozasod.ez az egyik jo dolog benne hogy nem öröklik
2014. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hitel nem öröklődik? Rendben oké, de ez esetben a házat, vagy bármi más ingóságról szintén le kell mondania az utódoknak...


"Esetleg van más körülmény, ami miatt a diákhitelt nem kell visszafizetni?"---igen, ha meghalsz nem hajtják be rajtad, de gondolom nem így akarod meglopni az állambácsit? Max eljátszod, hogy meghaltál és kimenekülsz külföldre és csövezel egy jót!

2014. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem nem kell lemondani mi lenne ha informalodnal? Mar leirtam hogy nem örökölhető a diákhitel elhalálozással megszünik nem olyan mint egy sima hitel. Szumma szummárum a minimumot fizead aztan ha nyugdijaskort eléred elengedik a többit vagy rokkantositsd le magad és akkor is elengedik.
2014. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze utolsó aztán egész éltedet alakítsd ahhoz, hogy voltdiákhiteled. Se lakáshitelt semmit nem kapnál,mégis ki akar úgy élni, hogy egy szaros diákhitel miatt szív 50 évig?
2014. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szív? Miért szívna kapsz lakashitelt h van fedezeted stb de nekem nem kell mert van lakasom es nem foglalkozom a diakhitellel nem ahhoz igazitom az eletem csak igy alakult akkor meg mar nem leszek a magam ellensege minimumot fiztem aztan szevasz tavasz
2014. márc. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!