Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlan eladás, devizahitel...

Ingatlan eladás, devizahitel visszafizetése után fennmaradó tartozás?

Figyelt kérdés

Van itt valakinek esetleg tapasztalata az alábbi folyamattal kapcsolatban?

A helyzet a következő: házam devizahitellel terhelt.

Ha eladom, a kapott vételár bankba történő befizetése után is marad fent sajnos jócskán tartozás.. ilyenkor hogyan tovább? Amit már képtelen vagyok kifizetni, azt átírják esetleg egy személyi kölcsönre és így lekerül a jelzálog a házról?


2014. márc. 22. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudod mellé tenni más forrásból a devizahitel fennmaradó részét, addig eladni sem adhatod el.


Én is szeretem volna ezt korábban, de nem sikerült.

Mint utóbb bevallották, még a végtörlesztést sem véletlen nem engedték, hogy forint alapú hitellel oldjuk meg a fennmaradó részre.


Max. elárvereztetheted és akkor a jövedelmed 33%-ával vonják a maradékot, amíg ki nem fizeted sz összes tartozást, csak akkor se ház, se teljes jövedelem X ideig.

2014. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha több a tartozásod, mint a megajánlott vételár, akkor az írásos Vételi ajánlattal, amit a vevőd tesz, menj be a bankba és próbálj alkut kötni. Manapság igen gyakran elengednek a tartozásból akár jelentősebb összeget is az ingatlan eladásakor, de ha nem, még mindig alkut köthetsz a fennmaradó rész bizonyos részének elengedésére és a maradék részletekben történő megfizetésére.
2014. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves Utolsó válaszoló! Esetlegesen hallottál is példát erre, tehát a még fennmaradó tartozás valamely részének elengedésére?

2014. márc. 23. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Miután egy nagyobb ingatlan irodában dolgozom, mint hiteltanácsadó, így nem csak hallottam, de láttam is több olyat, amikor a bank jelentős tartozást engedett el.
2014. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szuper volna..

Azt esetleg megkérdezhetem még, hogy melyik bank volt ez?

Illetve, hogy az általad ismert szituban a fennmaradó tartozásból nagyságrendileg kb mennyit engedtek el?

Gondolom, hogy sokmindentől függ.. Nekem pl soha nem volt késedelmem, hátralékom, 6 éve fizetem becsülettel..


Köszönöm!

2014. márc. 23. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, valóban több mindentől függ, hogy a bank elenged-e hitelt és mennyit és sajnos azt kell mondjam, jelen esetben hátrány, hogy Te "jól fizető adós" vagy, de ezt véletlenül se vedd úgy, hogy arra biztatlak, kezd el rosszul fizetni a hiteledet, mert ez veszélyes játék.

Bank neveket nem írhatok, de pl az utóbbi időben láttam olyan adásvételi szerződéseket is, ahol 50%-ot elengedett a bank a tartozásból (kis és nagy hitel esetén is.) Sok múlik azon, hogy összességében már mennyit keresett rajtad a bank, azt is vizsgálják, mennyi esély van a teljes tartozás beszedésére, de figyelembe vehetik azt is, ha megváltoztak az életkörülményeid és igazolni tudod, hogy már nem tudod normálisan fizetni a részleteket.

2014. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lizi83 válasza:
Kedves Kérdező! Én is kérdezni szeretnék megoldódott az ügy? És hogyan kell elintézni hogy ne maradjon fent további tartozás?
2016. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!