Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki tartozás miatt vihetik...

Banki tartozás miatt vihetik el rokon házát?

Figyelt kérdés
Igazából a kérdés annyi lenne, hogy a fiamék vettek fel hitelt néhány éve, és azóta nem fizetek. Egyébként külföldön élnek, nincsenek ide bejelentve meg semmi ilyesmi. Próbáltam velük beszélni, hogy fizessék a bank is ajánlott fel részletfizetést de nem akarják, pedig megtehetnék. Nagyon el vagyok keseredve, nem tudok hogy hatni rájuk. :( Telefonon beszéltem egy úriemberrel és azt mondta hogy az Interpol fogja őket haza hozni. Engem az érdekelne, hogy emiatt veheti-e el a végrehajtó az én ingatlanomat ami a férjem nevén van? A fiam az előző házasságomból született. Az összes milliós nagyságrendű. A hozzáértők segítségét nagyon megköszönném.

2014. márc. 14. 17:14
 1/8 A kérdező kommentje:
*összeg. elnézést félre írtam
2014. márc. 14. 17:16
 2/8 anonim ***** válasza:

a fiad tulajdonos az adott házban, illetve a hiteleknél jelzálog lette- bejegyeztetve a házra?

ha egyik sem, akkor nem terhelhetik rá az ingatlanra

tehát ha Ti semmit nem írtatok alá, nem vagytok kezesek, adóstársak, akkor nem kell végrehajtástól tartani

2014. márc. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem hál isten, egyik sem. köszönöm szépen a választ most kicsit megnyugtattál.
2014. márc. 14. 17:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs de örökségként majd igen. Ő öröksége automatikusan a banké lesz.
2014. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És az "Interpol fogja hazahozni őket" is marhaság, nevetséges amit ezek a behajtócégek művelnek, hazudoznak.

Gondolom ezzel a végrehajtással is ők riogattak. Bárcsak engem hívna fel egyszer ilyen majom.

2014. márc. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem derült ki, hogy milyen hitel. Van-e benne adóstárs (pl. Ön, vagy a férje), illetve benne van-e fedezetként az ingatlan.


Ha nem, akkor nagyjából hátra lehet dőlni, a követeléskezelő cég egy darabig még őrjöng majd, ám ellenük panaszt lehet tenni a PSZÁF-nál (érdemes rögzíteni a hívásokat).


Amennyiben viszont a fentiekből bármelyik fennáll, akkor lehet kezdeni idegeskedni.

Az Interpol nem fogja hazahozni őket, ellenben ha mégis újra Magyarországra fanyalodnak, és itt akarnak munkát vállalni, akkor örömmel tiltják majd le a fizetésükből.

2014. márc. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sem én sem a férjem nem vagyunk adóstársak, és az ingatlan sincs benne fedezetként. Én csak azt nem értem, hogy miért nem hajtják be rajtuk a pénzt? Külföldön van 2 kocsijuk házuk munkájuk, ezerféle képp be tudnák hajtani. Nekem kellemetlen hogy állandóan hívogatnak a bankok (sajnos nem csak egy bankról van szó) pedig már többször mondtam nekik hogy nem tartjuk a kapcsolatot, körülbelül évente egyszer hazajönnek és ennyi. Nem értem ezt az egészet
2014. márc. 15. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ezt sem miért benneteket hívogatnak, hiszen semmi közötök az egészhez. Legközelebb te fenyegesd meg őket, hogy zaklatás miatt feljelentést fogsz tenni ha mégegyszer felhívnak.
2014. márc. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!