Tartozás de jogosan?

Figyelt kérdés

Történt hogy két hete valami eos factor nevű cég a régi címemre, az édes anyám nevére küldözget fizetési felszólítást!Valami Hsbc credit bank-nak tartozott az édes anyám.Édes anyám már 2007 ben elhunyt balesetben.Közöltem is velük de csak azt hajtogatják hogy akkor én fizessem be mert különben le fognak csukatni!A hitel körülményeit nem részletezték hiába kértem!Annyit mondott hogy a tőke 130ezer de már kamatokkal 980 ezer!!!!!És ha nem fizetek személyesen fog ez az ügyintéző lecsukatni,mert neki bíró a rokona...

Ezért le csukhatnak?

A hagyatéki tárgyaláson nem volt szó hitelről!

De ha lett is volna szó kifizetem!

De 7 év útán nem szeretnék majd egy Milliót fizetni!



2014. márc. 26. 20:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elévülés nincs?
2014. márc. 26. 20:03
 2/11 anonim ***** válasza:

"A hagyatéki tárgyaláson nem volt szó hitelről! "


Akkor jogosan nem is vetted át. Amikor kifizetted a hagyatéki eljárás során az adót akkor abban benne volt a hitel is ?


A közjegyző tájékoztatott a hitelről? Utólag kérdezd meg tőle, hogy most nyakadba akarnak csapni hitelt és mond meg neki, hogy nem erről volt szó, intézkedjen jogilag

2014. márc. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csukhatnak le és valószínűleg nem is tartozol.

Érdemes lenne egy ilyen "lecsukatós" telefonbeszélgetést felvenni, mert egy ilyennel simán tehetnél feljelentést.

2014. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

bohócok

ne foglalkozz velük...

2014. márc. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, csak ijesztgetnek, hátha akkor befizeted.

A lecsukatással meg bíró rokonnal való fenyegetés meg nagyon amatőr. Egy korrekt cégnek akinek tényleg tartoznak és minden jogilag tiszta (szerződésük van), annak nincs szüksége bíró rokonra meg keresztanyura meg a szomszéd kutyájára hivatkozni, mert a jog mellette áll, szépen feljelent, végrehajtanak az adóstól és kész.


Ha jogos is lenne a tartozás (de így évekkel később és a hagyatéki eljárás után jóval nem az), akkor sem "lecsukatják" az adóst, hanem végrehajtást kérnek, kimennek a lakáshoz és viszik az ingóságokat.

Szóval nagy kamu az egész.


Én a helyedben a legutóbbi fizetési felszólítás másolatát csatolva egyszerűen feljelenteném őket.

2014. márc. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

# 2/5!

Hagyatéki tárgyaláson nem volt semmi erről a hitelről!

Erről papírom is van!

Nagyon érdekes hogy 7 év után zaklatnak/vagy is édes anyám nevére küldik a felszólítást....Másik meg az hogy nem ajánlva küldték a levelet hanem csak simán.

2014. márc. 27. 18:55
 7/11 A kérdező kommentje:

De tényleg nagyon gerinctelenek tartom őket!

Mert amikor meg volt a hagyatéki, és mondták volna hogy volt édes anyámnak 130ezer tartozása akkor oké,ki fizetem és kész!De 7 év után én fizessek 980ezret????

Egyébként ma is hívtak,az ügyintéző ma meg majdnem meg fenyegetett hogy ha én nem fizetek,akkor eljön és majd személyesen fogunk beszélgetni de akkor már komolyabban...

Meg elkezdett kérdezgetni a bokszról mert ő azt a sportot űzi.

Hogyan tudom ezeket a beszélgetéseket felvenni?

Mert nem biztos hogy a bíróság elfogad minden felvételt!

Nem akarok én bajt,két kis gyerekem van és nem szeretném ha ezek tettleg őket vagy engem meg támadnának.Mert sajnos hallottam már olyat hogy jól össze verték a családot....

2014. márc. 27. 19:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Na igen, ha a másik engedélye nélkül veszed fel, akkor az ugyebár törvénytelen....

Én ezek után besétálnék a rendőrségre és ismeretlen tettes ellen feljelentést tennék, mivel életveszélyesen megfenyegettek. Híváslista alapján tudnának nyomozni.

2014. márc. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nem törvénytelen felvenni. Régebben beszéltem erről egy ügyvéddel, aki azt mondta, hogy alapesetben valóban törvénytelen a beszélgetéseket rögzíteni, de ha vélelmezhető, hogy bűncselekményt követnek el veled szemben, pl. telefonon zaklatnak, fenyegetnek, akkor nem probléma a felvétel. A bizonyítékokat pedig a bíróság szabadon mérlegelheti, tehát bármit elfogadhat egy bíró ha úgy akarja.
2014. márc. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
2014. márc. 28. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!