Tartozás de jogosan?

Figyelt kérdés

Történt hogy két hete valami eos factor nevű cég a régi címemre, az édes anyám nevére küldözget fizetési felszólítást!Valami Hsbc credit bank-nak tartozott az édes anyám.Édes anyám már 2007 ben elhunyt balesetben.Közöltem is velük de csak azt hajtogatják hogy akkor én fizessem be mert különben le fognak csukatni!A hitel körülményeit nem részletezték hiába kértem!Annyit mondott hogy a tőke 130ezer de már kamatokkal 980 ezer!!!!!És ha nem fizetek személyesen fog ez az ügyintéző lecsukatni,mert neki bíró a rokona...

Ezért le csukhatnak?

A hagyatéki tárgyaláson nem volt szó hitelről!

De ha lett is volna szó kifizetem!

De 7 év útán nem szeretnék majd egy Milliót fizetni!



2014. márc. 26. 20:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha ez az egyedüli módja, hogy megvédd magad és ezért bizonyítékként felveszed, akkor a Legfelsőbb Bíróság útmutatása szerint felveheted a beszélgetést és azt fel is használhatod.


Amúgy, ha 5 éven belül nem volt semmilyen értesítés, akkor elévült az ügy, ha a hagyatéki tárgyaláson nem került szóba, akkor futhatnak a pénzük után, nem vagy köteles fizetni. És mivel anyukád már nem él - így nincs kin kérni, kivéve, ha van készfizető kezes.

2014. márc. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!