Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha szerződést kötök egy...

Ha szerződést kötök egy bankkal hogy mennyit és mennyi ideig kell fizetnem egy hitelt, akkor ha duplájára emelik a törlesztőt MINEK KELL BEFIZETNI?

Figyelt kérdés

Ha abban állapodtam meg hogy havi 20.000ft-ot kell fizetnem 10 éven át egy banknak és a következő számla már 40.000 ftról szól akkor elmennek a francba és nem fizetem be. nem egyszerű?


nem értem



2014. márc. 27. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy bank csak akkor változtathatja meg a kamatot és a törlesztő részletet, ha eleve le van írva a kölcsönszerződésben a változtatási lehetőség, viszont ha valami változhat egy szerződés szerint, akkor én sem értem, miért csodálkoznak az emberek, ha a változás bekövetkezik.


Sajnos az a baj, hogy az emberek többsége úgy ír alá több milliós kölcsönszerződéseket, hogy a felét sem érti, mi van benne.

2014. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nagyon egyszerű, mert eleve úgy van megfogalmazva hogy ne is értse. Egyébként ha valaki hitel nélkül nem boldogul, akkor be kell vállalnia az uzsorát, ha tudja hogy meg fogják sarcolni is. Viszont amit most csinálnak, az már túlmegy minden határon.
2014. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha devizában vetted fel a hitelt, akkor vállaltad a deviza kockázatot.
2014. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!