Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehet velem a bank, ha...

Mit tehet velem a bank, ha nem tudom fizetni a hitelt, de semmim sincs?

Figyelt kérdés
Van egy 260.000 forintos áruhitelem, amit nem tudok kifizetni. Sajnos már 3 éve nincs munkám, nincs autóm, házam, más értékesebb ingóság. Van egy barátom, akivel együtt élek, de vele nincs semmilyen hivatalos, jogi kapcsolatunk (nem vagyunk élettársi viszonyban vagy ilyesmi). A bank folyamatosan küldi a felszólításokat, úgy néz ki jogi útra terelhetik a behajtást. Mire számíthatok így, hogy semmim sincs?

2014. márc. 30. 00:09
1 2
 1/19 anonim válasza:
39%
Internetre azért van pénz
2014. márc. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Egyelőre nem tudják behajtani. Ha húsz-harminc évig nem lesz a neveden semmi - még egy bankszámla sem -, talán elévül. De nem könnyen adják fel a bankok...
2014. márc. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem fizetsz vagy nem reagálsz a felszólító, később követelőző leveleikre akkor bírósághoz fordulnak. A bíró a behajtócég javára fog dönteni, így a 260 ezres tartozásod majdnem a duplájára is emelkedhet( mert az elveszített perköltség is téged fog terhelni, és persze a késedelmi kamatok stb) a behajtó cég azonnali fizetéslevonást szabhat ki. Jó esetben a fizetésed 33%-át vagy rossz esetben az 50%-át is levonhatja majd. Vagyis amint újra elkezdesz dolgozni ennyivel kevesebb lesz a fizetésed amíg le nem telik a folyamatosan emelkedő hiteltartozásod összege.

Ha nincs semmi ingó vagy ingatlan vagyonod, nincs rendszeres banki fizetési utalásod a behajtó cég türelmesen várni fog. Évente egyszer levélben megírják majd, hogy jelenleg mennyi az össz tartozásod, mennyivel emelkedett az elmúlt évekhez képest. Mivel évente egyszer ők reagálnak, értesítenek, így az elévülési időd mindig újra ketyeg attól a naptól kezdve, hogy a levelet megírták. Ez akár 10-20 évig is eltarthat. Kizártnak tartom, hogy ennyi év alatt ne találj munkát magadnak.

Jobban jársz ha írsz részletfizetési kérelmet, és megírod, hogy szándékodban áll visszafizetni, de csak részletben tudod. Így szép lassan de lemegy a tartozásod, és nem lesz 300 ezer forintnál magasabb.

Ha erre sem vagy képes akkor évekig kínlódni fogsz velük.

2014. márc. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Arra számíthatsz, hogy a tartozás olyan évi 15-20%-ot fog emelkedni és amint lesz bármilyen vagyonod azonnal le fogják tiltani belőle.


Ha beállsz dolgozni akkor a fizetésed 33%-át (minimálbéres állásoknál könnyen meglehet, hogy életed végéig, mert pár év alatt akkorára duzzad az adósság, hogy a minimálbér 33%-a még a kamatot sem fogja fedezni), ha lesz örökséged akkor azt veszik el.


Ha esetleg összeházasodnál valakivel és lesz közös vagyonotok akkor azt veszik el.


Szóval az időhúzás csak arra jó, hogy növeld az adósság mértékét.

2014. márc. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha esetleg összeházasodnál valakivel és lesz közös vagyonotok akkor azt veszik el. "


Ez nem igaz. Nálunk is sajnos ez a helyzet, hogy a nejem fizetésének 33%-át leveszik. De a bíróságon is mondták, hogy nekem ehhez semmi közöm, mert ez az előző házasságából történt a hitel felvétel, amikor én még nem voltam vele kapcsolatban, tehát hiába vagyok vele jelenleg házas, tőlem nem vehetnek el semmit.

2014. márc. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
TŐLED nem. De a házasság után MINDEN megkeresett peták KÖZÖS vagyonnak számít, abból viszont IGEN!
2014. márc. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Még mindig nem igaz, hidd el nekem. Jó példa erre, hogy anyósomék odaadták nekünk az autójukat, a nevemre írattam, használtam több, mint 3 évig. Senki sem vette el, a bank is mondta, hogy nem vehetik el, mert a szerződés keltekor én még nem voltam részese a hitelnek, hiába számít közös családi vagyonnak. :)
2014. márc. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

"MINDEN megkeresett peták KÖZÖS vagyonnak számít"


Akkor ezek alapján húznák az én fizetésem is, mivel jelenleg a nejem 1 hónapja munkanélküli lett, és a fizetésem közös vagyonnak számít. Azért ez nem így van.

2014. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg, ha az adós nem tud fizetni, és nincs a nevén ingatlan, autó, vagyontárgy, akkor fordulnak x idő múlva a kezeshez, de nem a házastárshoz, hiába is van annak mondjuk 10 ingatlana, vagy x milliója. Ezért van a kezes, aki a szerződéskötéskor vállalta a fizetést, ha az adós fizetésképtelenné válik.
2014. márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

De, ez így van. Az autós példád rossz példa, mivel a névre szóló ajándék külön vagyon a jog szerint.


Annyi mindössze a kitétel, hogy a közös számlák tiltásához ismételt bírósági határozat szükséges. Ennyi. Utána tiltható a közös vagyon is.

2014. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!