Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vettem fel Provident hitelt,...

Vettem fel Provident hitelt, persze másnak, nem nagyon tudja fizetni, volna bármilyen megoldás hogy be tudjam hajtani rajta, normális úton? , bármi érdekel.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 9. 16:22
 1/3 cli_hlt ***** válasza:

Írjatok egy papírt, amiben elismeri a tartozást feléd. Beszéljetek meg egy határidőt (amit nyilván le is írtok).


Ez után fizesd ki a tartozását.


Ha nem fizet időre, akkor küldhetsz neki fizetési meghagyást, amit ha nem teljesít, akkor abból automatikusan polgári per lesz, amit _szinte_ automatikusan megnyersz.


Viszont ha nincs semmi, amivel igazolod, hogy a tartozás az övé, akkor nem tudsz mit tenni. Ezért kell, hogy lássa, mekkora szivesség felőled, hogy kifizeted a tartozását (ami jogilafg ugye CSAK a tiéd). Ezért cserébe az a papír igazán nem sok.


Ezekhez persze ügyvéd kell, és idő, ami neked pénzbe kerül, ezt nyugodtan számold bele.


És reménykedj, hogy belemegy az illető.


Akinek más nevére felvett hitel kell, az nem lehet túl megbízható.


A Providentes hitelek nagyon rondán kamatoznak, ezért javaslom, hogy fizess minél előbb.

2014. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 cli_hlt ***** válasza:
(Bocs a fizetési meghagyással nem teljesen úgy van, ahogy mondtam, per csak akkor lesz belőle, ha ellentmondással él a másik fél. Ha nem fizet, akkor jogerőre emelkedik. Ez is mutatja, hogy inkább menj ügyvédhez, mert a zInterneten néha hülyeségeket beszélnek ;) )
2014. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. ápr. 12. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!