Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál éri meg legjobb...

Melyik banknál éri meg legjobban hitelt felvenni? A fundamenta mennyire jó?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyiknél sem kellene, de ezt tegyük félre egy kicsit.

Van ez a kamattámogatott hitel fiatal házasoknak, 6%-os kamattal.

Ezt nézegetem már régóta. A fundamentánál is van ilyen? Érdemes ott úgy hitelt felvenni, hogy nem fizettem előtte náluk lakáskasszát? Mert ugye az 4 év, de én mielőbb szeretnék házat venni. Felénk már 4-6millió közt lehet kapni elég szép és nagy házakat, így nem is lenne szükség nagy összegre.


2014. ápr. 14. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Lakáshitelt csak akkor tudsz felvenni (ez a szabály Fundamentára és a támogatott hitelekre is érvényes), ha van megfelelő jövedelmed és van megfelelő értékű ingatlan fedezeted.


4M Ft értékű vidéki házat nagyon kevés bank fogad el fedezetnek, tehát egy ilyen ingatlan nem biztos, hogy megfelelő fedezet lesz.


A kb 6M Ft értékű vidéki házhoz viszont kell legalább 30-40% önerő (település és bank függő az elvárt önerő mértéke), vagy még egy ingatlan fedezetnek.


A legfontosabb kérdések:


Mennyi önerővel rendelkezel?

Mennyi a nettó jövedelmed?

Mióta van munkaviszonyod

Folyószámlára érkezik a béred?

Hány éves vagy?

Konkrétan hol, milyen településeken nézelődsz?

Van-e bármilyen meglévő hiteled?


A kérdéseim megválaszolása után meg tudom mondani, hogy az elképzelésed megvalósítható-e és ha igen, milyen hitelben érdemes gondolkozni.

2014. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

- jelenleg nem sok önerőnk van sajnos

- nekem 68e, férjemnek 77e ami a számlára jön (meg zsebbe még 120-200közt)

- én 1,5 férjem 2éve dolgozik

- a 68+77 számlára jön

- 23 évesek vagyunk

- Komló (Baranya megye, Pécstől 20km lepukkant bányászváros (volt), sok a c.)

- Meglévő nekem diákhitel (havi 6e), meg áruhitelek össz 20-25e, de ezek lejárnak, mire házvásárlásig jutunk

2014. ápr. 14. 12:47
 3/10 A kérdező kommentje:

amit konkrétan kinéztünk:

[link]


régóta árulják, 5-5.5 körül adnánk érte

2014. ápr. 14. 12:48
 4/10 anonim ***** válasza:

A ház valóban nagyon takaros, biztosan hitelezhető, de ez az ingatlan max 4-4,5M Ft jelzáloghitelt bír el, a többit önerőből kellene fizetni, vagy kellene még egy plusz ingatlan fedezetnek a családból, ami ha legalább 5M Ft értékű, akkor akár önerő nélkül is meg lehet venni, ha kisebb értékű, akkor azt is meg kell nézni hogy megfelelő-e fedezetnek.


A diákhitel megmaradhat, de az áruvásárlási hiteleket ki kell futtatni, mert a jövedelmetek elég alacsony és a meglévő hitelek lerontják a hitelképességeteket.


Ha van plusz fedezet, akkor tudok a továbbiakban is tanácsot adni, egyéb esetben csak akkor szabad belefogni a vásárlásba, ha összeszedhető a 2-2,5M Ft önerő.

2014. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
fedezet lenne, ha kérnénk, csak nem tudom, akarom-e... anyámék háza, 25m-ra lett felbecsülve. Ha azt bevonnám, akkor lehetséges, hogy nem is kellene önerő? De ebben az esetben is van olyan, amit ki kell mindenképp fizetni, nem? Illeték, értékbecslő, ilyenek...
2014. ápr. 14. 14:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha anyukádék háza ilyen nagy értékű, akkor az a jobb megoldás, ha a megvásárolandó házra egyáltalán nem kerül jelzálog. Ezzel megúszható egy plusz értékbecslés (30.000Ft), a másik becslés pedig díjmentes lenne.

Meg lehet oldani azt is, hogy anyukádék háza csak maximum 5-6 évig lenne beterhelve, utána már elég lehet a saját ház is fedezetnek a maradék hitelre.


A Fundamenta áthidaló hitelét jelen esetben azért nem ajánlom, mert egyrészt magas lenne az induló költsége (kb 200.000ft lenne), másrészt magasabb a kamata is (6,9%), mint a kamattámogatott hitelé (6%).


Megfelelő bank kiválasztása esetén az induló banki költségek minimálisak lehetnek, most van pl olyan akció, ahol minden költséget a bank áll, de egyéb esetben sem horror, max 50.000Ft.


Ügyvéd max 1%-ot szokott kérni.

Illeték a vételár 2% (50%-os kedvezmény miatt)


Ha meg tudsz egyezni a családdal, szívesen segítek ennél komolyabban is, ha kéred.

2014. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kieg az előző válaszomhoz.


Ha eleve egy nagyobb értékű házat ajánlasz fel fedezetnek, akkor nem számít, milyen kis értékű házat vásárolsz, akkor meg tudod venni a kb 4M Ft-os házat is akár full hitellel

2014. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi.

nem igen szeretném anyámékét, az az igazság, próbálom anélkül megoldani..


de köszi :)

2014. ápr. 14. 16:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Ok, de légy óvatos!


Baranyában, kisebb településeken a bankok nagyon lehúzzák az ingatlan értékét, ez miatt sajnos előfordulhat, még az 50%-os önerő igény is. A legtöbb bankban van lehetőség előzetes értékbecslésre, ez azért nagyon jó, mert így nem kockáztatsz foglalót, meg ügyvédi költséget sem, enélkül is kiderítheted, mennyi hitelt adnak a házra.


(Majd írj, ha lesz konkrét terv, ha összejön az önerő:))

2014. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A fundamentával készülj egy csomó utánajárásra, veszekedésre, stresszre, arra hogy magadra maradsz az ügyintézéssel.
2015. jan. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!