Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Két éve vettem fel jelzálogala...

Két éve vettem fel jelzálogalapú hitelt, amit csak úgy kaptam meg hogy kötnöm kellett mellé egy életbiztosítást. De ez nem egy tipikus biztosítás, mert ez portfólió alapú megtakarítás. Hogyan tudom megszüntetni?

Figyelt kérdés

Megkaptam az elszámolást amin szerepel egy olyan rész, hogy visszavásárlási összeg. Ez mit takar?

Válaszokat köszönöm.


2008. júl. 25. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A visszavásárlási összeg az az összeg, amelyen a biztosító megszünteti neked a biztosítást.

Azonban ha hitel miatt van biztosításod, akkor a biztosítás megszüntetése a hitelszerződés felbontását is eredményezheti, tehát ezzel óvatosan.

2008. júl. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez érdekes nekünk csak a lakásra kellett kötni lakásbiztosítást.
2008. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A lakás az a mai napig biztosítva van ugyan annál a banknál . Én pedig úgy gondolom, hogy nem voltam veszélyeztetett korban. 27 éves voltam akkor, független, gyerek nélkül, és független munkaviszonnyal, és egy nem rossz keresettel. De ez mind nem volt elég, kellett a biztosítás.
2008. aug. 4. 06:52
 4/4 anonim ***** válasza:
A bankok kérnek biztosítást az adósnak(sokszor az adóstársnak is),mert ha akármi történik az adóssal/társsal, akkor nem tudnak fizetni, ebben az esetben pedig a biztosító kifizeti a teljes hitelösszeget. Ez egy biztosíték a banknak, h. ti tudtok fizetni, nektek meg megnyugvás, h. ha netán halál lesz, nem marad a másik többmilliós tartozással.
2008. aug. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!