Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik ált. A jobb a banktól?...

Melyik ált. A jobb a banktól? Hitelkártya, vagy folyószámla hitel? (UniCredit)

Figyelt kérdés

az ügyintézőben nemigen bízom.

melyiket kapja meg hamarabb az ember? melyiknek kisebb a kamata?


2014. ápr. 17. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, mire akarod használni?


A Hitelkártya arra való, hogy a havi költéseidet onnan intézd, de mindig időre vissza kell fizetni az elköltött összeget (30+15 napod van rá). Ekkor kamatmentes a használat. Ha viszont megcsúszol a kamatmentes időszak határidejével, akkor viszont horror magas a kamata, kb 40% visszamenőleg!!!


Egy hitelkeretnek alacsonyabb a kamata, kb 20%, viszont ha használsz a keretből, az első perctől kamatozik mindaddig, amíg vissza nem töltöd az egészet.

2014. ápr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ténylegesen ki akarod használni a hitelkeretet vagy egy részét, akkor a folyószámlahitel a jobb.
2014. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 de ezek a kamatok éves kamatok..


szóval arra kellene nekem, hogy ha épp nincs befolyó jövedelmem (mint most, csak jún-ban lesz) szóval olyan hónapokban amikor nincs pénzem, vagy nem volt elég a jövedelmem, pénzhez tudjak jutni.

tekintve a mostani helyzet: üres a pénztárcám, szó szerint. szóval ilyen alkalmakra kellene, hogy legyen B tervem, mihez nyúlni.

2014. ápr. 17. 12:29
 4/10 A kérdező kommentje:
van munkáltatói igazolásom, mennék a bankba, örülnék válasznak
2014. ápr. 17. 12:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen válasznak örülnél még? Nem kaptál elég választ?
2014. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

így, hogy leírtam, hogy mire szeretném használni, melyiket válasszam?

folyószámla, vagy hitelkártya?

2014. ápr. 17. 13:00
 7/10 anonim ***** válasza:

A hitel kártya csak akkor jobb, ha 30-45 napon belül biztosan vissza tudod fizetni a teljes tartozást és csak kártyás fizetésre használod [kp.felvételre nem].

Minden más esetben a folyószámlahitel a jobb választás.

2014. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és ha épp egyik sincs terhelve (mert mondjuk épp visszafizettem) melyik költségel engem jobban, vagy kevésbé?
2014. ápr. 17. 14:35
 9/10 SzarvasLászló ***** válasza:

Mindkettő a folyószámládhoz tartozik, tehát terheletlenül a havi számlavezetési díjat fizeted.


Kérdezel valamit, arra értelmesen és teljen felvilágosító jelleggel válaszolnak. Miért esel annak aki segít?


Nem mindegy, hogy éves kamat-e vagy leosztod egy-két hónapra? Ugyanaz az arány jön ki.


Ha csak nyáron tudod feltölteni akkor 45 nap után indul a 40%-os kamat a hitelkártyáddal felvett pénz után. Ha folyószámla hitelt veszel fel, akkor egyből indul a 20%-os kamatszámítás.

2014. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ööö én nem estem neki senkinek

sajnálom, hogy itt nincsenek hangulatjelek, ami kifejezné, hogy csak nyugisan értetlenkedem tovább és csak erről van szó, nem arról, hogy bárkit minősítenék.


amúgy nem mindegy hogy évi 40, vagy havi 40 %


de mindegy is, nem adnak hitelt, sőt még elkezdtek pénzügyileg ellenőrizgetni

2014. ápr. 17. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!