Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP önkéntes nyugdíj pénztában...

OTP önkéntes nyugdíj pénztában mikor van kamatfizetés?

Figyelt kérdés

Nagymamám be akar rakni 10K-t havonta 3 éven keresztül, ki akarom neki számolni, hogy mennyi pénze lesz a 3 év végén kamatos kamattal, de nem tudom mikor fizetik a kamatot.

Évente? Havonta? Vagy pl a 3 év lejártatok?


Köszi


2014. ápr. 18. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Folyamatosan. De a kamatot nem tudod kiszámolni, mert befektetési alap csomagokba forgatják (5 vagy 6 közül választhatsz) és ezek hozama folyamatosan változik.


Én egy aránylag kockázatosabb csomagot választottam egy éve, most a hozam mértéke 3% körül szóródik. De ez sok év alatt jelentősen nőhet is, de csökkenhet is.

2014. ápr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. ápr. 19. 17:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy negyed évente teszik rá a számládra olyan 2-3 hét késéssel.

Azaz PL a mostani Q3-at (szeptember 30) olyan november 10 körül láttam a számlámon és akkor láttam pontosan mekkora összeg.


Nekem 200-300eFt van benne általában 1-2-3eFt a kamat negyedévente, de volt már 8eFt-is és 500Ft is. :)


A portfoliom "kiegyensúlyozott", ha jól rémlik a neve. :)


Egyébként nagymamád mi a túrónak akar oda rakni pénzt? Ha nagymamád, akkor már biztos vagy 50 éves. :S Nem sok értelme van.

2014. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!