Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Követelhetem a munkaadótól...

Követelhetem a munkaadótól hogy önkéntes nyugdíjpénztárba is fizessen be?

Figyelt kérdés

Most lehet hogy tévedek de úgy tudom amikor a nyugdíjat fizetem akkor leveszik a bruttó fizetésem 10%-át. A munkáltatótól kérhetem hogy pl. ennek a 10%-nak a 70%-át fizessék be az állami nyugdíjpénztárba ahogy szokták is, viszont a maradék 30%-ot fizessék be az általam választott önkéntes pénztárba. Tehát a munkáltatónak nem lenne semmi extra költség.


Ez így lehetséges? Vagy az önkéntes nyugdíjpénztár azt jelentené hogy a nettó fizetésemből vonnák le? (úgy tudom nem!)


Különben közalkalmazott vagyok, nem tudom ennek van-e kihatása erre.



2013. nov. 8. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Az önkéntes nyugdíjpénztári azt jelenti, hogy te fizeted, saját döntésbol, amennyit akarsz. A munkaltato nem vonja le, a kotelezo nyugdíjjárulékot nem utalhatja máshova.m
2013. nov. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két megjegyzés.

Elsőként annyi, hogy nem csak te, hanem a munkáltató is fizethet be az önkéntes nyugdíjpénztári számládra, ami nem kötelező ugyan.

Másodszor meg annyi, hogy a magánnyugdíjpénztárak működtek hasonlóan, mielőtt "megmentették" őket.

2013. nov. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem követelheted.

Törvény írja elő, hogy a dolgozó béréből kötelezően levont dolgokat, hova kell befizetniük.

Olyan lehetőség, amit Te kérsz, jelenleg nincs.

2013. nov. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!