Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha mondjuk valaki megnyerné...

Ha mondjuk valaki megnyerné az aktuális lottó 5-ös főnyereményét, és benn hagyná a bankban kamatozni, akkor mekkora kamatra számíthatna? Hogy érné meg ezt a pénzt felhasználni veszteség nélkül?

Figyelt kérdés

Jelens esetben 626 millió forintról van szó. A kérdésem természetesen elméleti, és csupán kíváncsi vagyok az ilesmire, mivel itt úgyis sok tanult, okos ember van. ^u^

Sokat olvastam arról, hogy aki nyer egy nagyobb összeget, az előbb utóbb elpazarolja, és innen jött az ötlet a kérdésre.



2014. ápr. 20. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Évi 4%-os kamattal számolva havi 2 millió lenne a kamat. De nyilván nem ez a legjobb befektetés, sőt...
2014. ápr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha valaki megnyeri, akkor úgyis annyi tippet fog kapni, hogy mi a jó befektetés. Inkább maradjunk a kockázatmentes hozamtól, az államkötvény pl. egész "kockázatmentes"
2014. ápr. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az átlag (buta) ember úgyis mindenkiben csak a keselyűt látná és inkább elverné az egészet felesleges cuccokra.
2014. ápr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Aki 600 millióval megy oda egy bankhoz az egyedi ajánlatot fog kapni privát bankárral. Sőt, már ha jól dereng 100-150 milliótól megadja ezt minden bank. Ott pedig jóval magasabb hozamokat adnak a pénzre.


Én ha megnyerném a lottót egész biztos, hogy csak minimális összeget költenék el belőle és az infláció feletti kamatokból élnék.

2014. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!