Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektetnétek a pénzt, ha...

Granulátum kérdése:

Mibe fektetnétek a pénzt, ha megnyernétek a lottófőnyereményt (300,500 vagy 2888 milliót)?

Figyelt kérdés

Mivel ezt a kérdést a Befektetések rovatba szántam, így a hitelvisszafizetés-lakás-kocsi-utazás opciókat hagyjátok ki, kivéve ha ingatlanfejlesztő/autókereskedő/stb céget akartok alapítani.


Tehát a nagyobb volumenű dolgokra vagyok kíváncsi (kórházat alapítanék, megvenném a Vasast, 1%-os részesedést vennék az OTP-ben/Molban/stb)



2013. szept. 11. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Én most a 2888 millióról beszélek, a többi összeg kicsivel más lenne.


Saját vállalkozásba nem kezdenék, mert azzal csak sok a gond, ellenben a munkahelyemen sem mondanék fel, mert szeretem csinálni.


Mindenképpen diverzifikálnám, azaz nem fektetném egyetlen dologba. Először is két részre osztanám, 50% maradna itthon, 50% külföldön, utóbbinak 50-50%-át két külön országban, de mindkettőt az euró zónában és euróban.


A hazai portfólióm 5%-át, tehát 72 millió Ft-ot rövid lejáratú állampapírokba, bankbetétekbe, pénzpiaci alapba és megtakarítási számlára tenném, és 5-6 évig, amíg az első TBSZ-ek lejárnak, ezt élném fel fokozatosan, vagyis a fizetésemen felül ebből élnék. A többi hazai pénzem negyedéből hosszú és közepes lejáratú fix kamatú és prémium állampapírt vennék (államkincstári TBSZ-ben), a második negyedéből olyan AHA alapokat (értékpapír TBSZ-re), amelyeket jónak tartok (OTP-s és Concorde-os alapokról van szó + Plotinus), a harmadik negyedéből részvényeket, ETF-eket, a negyedik negyedéből pedig lakásokat vásárolnék jó helyeken, amiket aztán kiadnék.


A külföldi portfólióm harmadából külföldi állampapírokat vásárolnék, vegyesen kisebb és nagyobb kockázatúakat, második harmadából részvényeket, ETF-eket, harmadik harmadik harmadában pedig sokféle befektetés lenne, pl. arany, energiahordozókra kötött kontraktusok, ingatlan alapok, vállalati kötvények, meg bármi amit épp jó befektetésnek találok.

2013. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Vennék egy kamiont, vennék bele egy fekete pontiac-ot, felvennék egy sofőrt bele, mondjuk legyen Éjszaka Mihály a neve, és egész nap autópályán mennénk, és küzdenénk az igazságért.


Devon

2013. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

100%-ban külföldre vinném mert itt élek...

Több kisebb vállalkozásba fektetném és lakásokba a világ több pontján, amit kiadhatok a szezonban a turistáknak. Nem a haszon lenne a lényeg, hogy még több pénzt csináljak, hanem hogy fenntartható legyen.


Jótékonykodnék is, de nem szervezeteknek, hanem közvetlenül. Arra érdemes családokban az okos gyerekek taníttatását fizetném, továbbá pár helyen alapítanék mozgássérülteknek játszóteret (speciális hintával pl.)

2013. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6%
2888 millió! Érted már csak így....millió, annyira alap. sorry
2013. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Tomi90 válasza:
24%
Magyar állampapírt vennék belőle. Biztos kiszámítható hozama van. Alacsony a kamat, de legalább biztos, és ekkora összegnél már a kamat is óriási. A tőkéhez nem is nyúlnék, csak a kamatokhoz. Egész életemet nyaralással tölteném :)
2013. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jelenleg fogalmam sincs. Majd ha megnyertem akkor töröm rajta a fejemet, amíg nincs a számlámon addig meg nem igen érdekel.
2013. nov. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
33%
nyitnék 2-3 prémium márka szalont egy helyen, meg építenék egy versenypályát.
2013. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
A kamata jelenleg évi 115 500 000Ft, durván 10 000 000Ft/hó, minek befektetni ennyire pénzéhes kis sz**r vagy? Nem elég havi 10m?
2013. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Na, annak, aki lakásba fektetné gratulálok, őszintén. Na, ha valaki ennyit nyer, akkor először tanuljon egy kis pénzügyet, mielőtt bármibe fekteti.
2013. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
27%

az a baj az emberek olyan dolgokkal akarnak foglalkozni, amihez nem értenek.

épp erre spekulál az állam a reklámokkal, hadd forgassa vissza az államba a nyomorult a nyereményét, nem marad majd semmije mert annyira okos akart lenni.

mire nem elég 3 milliárd forint???

építek egy versenypályát, mert az a hobbim, értek hozzá, meg nyitok egy hatalmas autószalont, BMW, Rolce Royce márkákkal, mert ez a kedvencem, ehhez értek, mindig is ezt akartam.

Nem fogok holmi államkötvénybe meg papírokba tenni, abba mi az élvezet? ja az hogy majd jól elbukod az összes pénzed.

én legalább élvezem amit csinálok még ha bukok is rajta évente.

2013. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!