Mi van akkor, ha valaki többet utal át diákhitel törlesztésnek?

Figyelt kérdés
Már a diákhitel törlesztés végén járok, tegnap megpróbáltam lekérdezni az egyenlegemet, hogy mennyivel tartozok még nekik. Sajnos ez nem jött össze, nem fogadta el kódnak az adószám utolsó 4 számjegyét, ezért ma reggel még átutaltam a havi részletet. Már küldtem nekik emailt, hogy gond volt a kóddal. Ha véletlenül túltörlesztettem, akkor azt visszautalják?

2014. máj. 5. 14:58
 1/3 Elizabett33 válasza:

Szia!

Ha a kötelező havi törlesztőn felül utaltál még összeget akkor azt szerintem előtörlesztésnek fogják tekinteni, hiszen a hitel futamideje alatt bármikor lehetősége van a kötelező törlesztőrészletén felül plusz összeg befizetésére. Korlátlanul és külön költségek felszámítása nélkül. Az előtörlesztés összege főszabályként közvetlenül a tőketartozást csökkenti.

2014. máj. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem előtörlesztettem, az külön fel kell tüntetni a megjegyzésben. Ha a havi részletkor többet utalok, az előteljesítés. Azóta küldtek emailt, de azt nem válaszolták meg, hogy mi van akkor ha többet utalok, mint amennyivel tartozok. Pl. átutalok véletlenül még egy havi részletet, amikor már nincs is tartozásom, és azt visszafizetik e, vagy benyelik.
2014. máj. 8. 00:44
 3/3 A kérdező kommentje:
De köszi a választ :)
2014. máj. 8. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!