Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdekelne, hogy egy valutavált...

Érdekelne, hogy egy valutaváltónak miből keletkezik profitja?

Figyelt kérdés
Ha én nyitok egy valutaváltót a jogszabályoknak megfeleően, ha jól tudom akkor egy hitelintézettel megkötött szerződés is szükséges ehhez.Én a hitelintézettől fogom megvásárolni a valutát, majd az én profitom a vételi és eladási ár különbözete? Ha ez így van akkor miért ér meg a valutaváltóknak , főleg úgy hogy van olyan hely ahol három is van egymás mellett.Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. máj. 7. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

"majd az én profitom a vételi és eladási ár különbözete?"


Igen.

2014. máj. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Jól látod, a profit abból lesz hogy olcsón vesz és drágábban ad el.


Egyszerű matek. A vételi és a középárfolyam között legyen mondjuk 5 forint különbség, így minden megvett valuta után 5 forint a haszon. Jön egy külföldi, 1000 egység valutát akar átváltani, máris van 5000 forint haszon. És nem napi egy ember szokott váltani.


Ha több van egymás mellett, az forgalmasabb helyeken van, így alacsonyabb különbözettel is van profit a nagy forgalom miatt.

2014. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szĂŠpen kĂśszĂśnĂśm!
2014. máj. 8. 07:43
 4/5 A kérdező kommentje:
Viszont ,azt még nem értem , hogy egy valutaváltó lehet veszteséges? Tehát megveszem a hitelintézettől 290.- árfolyamon az Eurót.Tegyük fel, piaci középárfolyamon 295-ért eltudom adni. Viszont elkezd erősödni a forint , majd már csak 280-ért tudom eladni. Ez az én veszteségem lesz vagy ez kompenzálódik valahogy?
2014. máj. 8. 21:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Az bizony a te veszteséged. Ellenkező irányba mozdulásnál meg az extraprofitod -)
2014. máj. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!