Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz, hogy a pénz adósságból...

Igaz, hogy a pénz adósságból keletkezik, kölcsönök útján?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 16:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Kiegészítés kérdés: A pénzt a bankok bocsájtják ki. Amikor felveszek kölcsönt a banktól és vissza kell fizetnem kamatostól, akkor honnan "lesz" az a többlet pénz, amit a banknak ki kell fizetnem? Hiszen ha "sikeresen beszedne" minden kintlévőséget, akkor sem lenne/létezne több pénz, mint amit ő kibocsájtott.
2010. márc. 17. 16:56
 2/6 anonim ***** válasza:
a fizikális pénzből kevesebb van mint amennyit digitálisan tartunk nyilván. úgy értem a pénz többnyire csak egy szám a számládon.
2010. márc. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én láttam erről filmet, egy részét értettem, másik részét pedig nem. Nekem is ez jött le belőle, de nem tudom mennyire hiteles, mindenesetre érdekes.
2010. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Összességében ez a "virtuális" pénz, folyamatosan növekszik a kamatok miatt?
2010. márc. 17. 17:28
 5/6 anonim ***** válasza:

A pénz az egy értékmérő, érték meg csak termelésből meg munkából keletkezik.

Ha a pénzfolyamatok elszakadnak a valós termeléstől, abból előbb-utóbb nagy gebasz lesz. A gazdasági világválság is ezért van.

2010. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van ha jól emlékszem amit beraksz pénzt a bankba annak a 10 szeresét kihelyezheti a bank hitel formájába vagy is a semmiből hozzák létre a pénzt a bankok, ezért is van nagy baj, mert a kihelyezett hitelt nem tudták vissza fizetni, mindenkinek adtak mindenre a nagyobb nyereség érdekében. Ez olyan 100 évenként előszokott fordulni, hogy válság van, ezt csak is a következő módon lehet elérni, hogy újra beinduljon a gazdaság. 1. Hitelek újra szervezése. 2. Kiadások csökkentése 3. A gazdagok és a szegények közötti különbség csökkentése 4. Új pénz bevezetése.
2014. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!