Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van olyankor ha a banknak...

Mi van olyankor ha a banknak (merkantil) nem adom vissza (oda) az auotót? Már lassan 6 éve fizetem, nem vagyok elmaradva csak már nem bírom tovább! Van egy cikk ahol leírják hogy semmikép ne adjuk vissza az autot.

Figyelt kérdés
[link]

2014. máj. 15. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy általános kérdés, a pontos felvett hitelösszeg, futamidő, egyéb egyedi szerződéses kritériumok ismeretének hiányában nem lehet pontosan a kérdésedet megválaszolni, de:


1. ha gondot okoz a részletfizetés, akkor keresd fel a merkantil bank-ot van-e lehetőség átütemezésre, szerződésmódosításra, esetleg pár hónapos türelmi időre (ezt csak abban az esetben ajánlom, ha tényleg egy kis lélegzetvételnyi idő kell, de pár hónap múlva nagy valószínűség szerint rendeződik a helyzeted). Azt is érdemes megtudni, pontosan kiszámolni, hogy mindez mennyibe kerül neked.


2. az autó és az ecélra felvett hitel két külön dolog. Attól, hogy az autót esetleg visszaadnád (ha egyáltalán visszaveszik) még nagy valószínűséggel nem léphetsz ki a kötelemből- a hitel összege még ezzel valószínűleg nem lesz rendezve. Különösen igaz ez, ha egy az átlagos életkoránál rosszabb műszaki állapotban lévő vagy balesetes autóval tennéd ezt. De normál autónál is az ún. "menekülési érték" lényegesen alacsonyabb, mint az autód jelenlegi piaci értéke.

Gyakorlatilag tehát ha visszaadod is az autód, a hiteled egy része akkor is tovább fizetendő- és még autó sincs, amivel járj (ez akkor gond, ha munkavégzéshez, vállalkozáshoz kellene vagy rokkant vagy vagy gyereket, beteget is szállítanál vagy faluvégen laksz és a normál életvitelhez jól jönne). Kalkuláld ki magadnak esetleg azt, hogy a menekülési értékkel (autó leadással) csökkentett hitel törlesztő részlete PLUSZ a közösségi közlekedés ára (bérlet, jegy buszra, vonatra stb.) mennyivel olcsóbb vagy olcsóbb-e egyáltalán, mint amennyit nyernél vele. Mert lehet, hogy nem nagyon. (spórolnál viszont egyértelműen a biztosításon és a súlyadón).


Azt igyekezz elérni, hogy amíg rendesen fizetsz, addig találj egyedül vagy a bankkal közösen megoldást és NE mondják fel a hiteledet, mert akkor is ugyanide lyukadsz ki, csak jelentős költségekkel megnő a tartozásod és már autód sem lesz. Erre nagyon figyelj.


Nagyon jó lenne ebben a helyzetben, ha találnál vevőt az autódra, aki vagy kp-ban azonnal fizetne (mert ugye amit fizet, az inkább a piaci ár környékén van, még mindig több, mint a "menekülési érték", amennyiért beveszik az autódat) vagy hitelátvállalással elvinné (ez nagyban függ a vevő hitelképességétől is, illetve ehhez a bank hozzájárulása is kell természetesen).

Esetleg még az jöhet szóba, ha ismerősnek "bérbe adod" az autódat- aki havi díjat fizet neked érte- ebben persze a kockázat az, hogy amortizálja, balesetezi...de legalább bevételt termelne- annyival könnyebb lenne a törlesztést fizetni.


Vagy családon belül megegyezni esetleg valakivel, hogy a havi törlesztés fejében használja az autódat?


Minden jót.

2014. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ, de ezek nagy részén már túl vagyok.A felvett hitelösszeg 1090000.- ft volt 3 évre, havi 46 000.-ft mellett.A gond az hogy már 6. éve fizetem ezt a havi részletet és egyszerűen nem fogy a tőke!!!Ma már az autó 18 éves és igen hagy kívánnivalót (sérült is ráadásul)amit egy behajtó tavaly 250 000.-ért számolt volna be (más ügyből kifolyólag és akkor még sérült sem volt).Csak a legutolsó egyezkedés a bankkal:2013 augusztusában kértem a banktól egy végösszeget mennyit kellene most fizetnem hogy kiszáljak a hitelből, akkor 460 000.- ft mondtak.Közben persze mentek a befizetések, időközben kértem 4 hó könnyítést amit meg is adtak, de sajnos ez most lejért. De viszont pár nappal ezelőtt kaptam az újabb elszámolást és lám a fennmaradó hátralék 455000.- ft!!! Hol az a 200000,. ft amit időközben befizettem??? Hát ezért nem bírom tovább, hiába fizetem semmibe megy az egész!!
2014. máj. 15. 15:48
 3/3 A kérdező kommentje:

Ja, és az eddigi befizetéseim már meghaladták a 3 000000.,ft

ot!!!

2014. máj. 15. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!