Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1 havi törlesztőrészlettel...

1 havi törlesztőrészlettel voltam elmaradva. A tartozás nem érte el a 90 napot. BAR-lista?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a banktól,hogy az adataimat rögzítették a KHR-listán.Így már nem tudom havonta fizetni?Vonják majd a fizetésem?

2013. jan. 12. 12:39
 1/9 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

elméletileg akkor kerülhetsz fel a KHR listára, ha tartozásod elérte a minimálbért és meghaladta a 90 napot.


Nézd meg a jogszabályt, amire hivatkoznak a leveledben és ha szerinted jogtalan, akkor írj nekik egy válasz levelet...

2013. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezek alapján akkor szabálytalan,de mit tehetne egy kis ember?A fizetésem ilyenkor automatikusan vonják?köszönöm a választ!
2013. jan. 12. 15:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia)


Jól megnézted a levelet? Az új törvény szerint minden ember, akinek hitele van, felkerül a KHR listára. Pontosabban minden ügyfél adatai felkerülnek, de nem a negatív "szerepben". Ez azért történik, hogy ha legközelebb vennél fel hitelt, akkor a bank látja, hogy jól vagy rosszabbul fizető ügyfél vagy/voltál-e.

Szerintem nézd meg mégegyszer.

Ha igazam van, akkor örülünk, ha nincs igazam, akkor szólj, és válaszolok.


Üdv

2013. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pontosan azt akartam írni mint a harmadik válaszoló.

Nekünk is a héten érkezett a levél.

2013. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!A levél így hangzik:Az ön adatainak rögzítése.....,mivel Ön fizetési kötelezettségeinek oly módon nem tett eleget,hogy a lejárt és meg nem fizetett tartozásának összege meghaladta a késedelembe esés időpontjában érvényes legkisebb összegű havi minimálbért..még azt is leírták,hogy az elmaradásom több,mint 90 napig fennállt!!!ALIG VOLT 30 NAP..20000-REL VOLTAM ELMARADVA!!!!!
2013. jan. 13. 16:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát 1 havit csúsztam..nem értem.
2013. jan. 13. 16:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha valakinek pl. minden hónap 10-e a fizetési határideje, és nem fizet november 10-én, akkor az december 10-én 30-31 napja tartozik, január 10-én 60-62 napja tartozik. Tegyük fel, hogy január 15-én fizet 1 havi részletet. Ettől a hátralékos napok száma nem csökken, hiszen nem fizette ki a teljes elmaradást, ugyan úgy tartozik (novembertől számítva)január 15-én kb 66 napja......és így tovább....
2013. jan. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De nem haladja meg a 90 napot!!
2013. jan. 14. 20:34
 9/9 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
akkor ezt írd le a banknak és 30 napon belül reagálnak rá. Kijavítják, ha elrontották. Ha nem javítanak és nem tartod jogosnak, akkor a PSZÁF-nak jelented. Elméletileg tőlük is jön válasz 30 napon belül.
2013. jan. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!