Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyszerre mekkora a legnagyobb...

Egyszerre mekkora a legnagyobb összeg, amit érdemes egyben betenni egy bankba?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen szempontól?

Nagy jelentősége nincs, mert a sok kis összeg ugyanúgy problémás lehet, mint az egy nagy.

2014. máj. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2 millió (?) felett jelentve lesz a befizetés ténye a NAV felé, akik aztán kíváncsiak lehetnek a pénz eredetére.
2014. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát mondjuk 500 milliót egy bankba betenni? Arra gondolok, hogy például amikor valaki nyer egy nagy összeget, és ugye azt mondják, hogy jobb több bankban széthelyezni, és emiatt kíváncsi voltam, hogy mekkora lehet az az összeg, amit egy helyre lehet tenni, de nem nagyon értek ezekhez a dolgokzhoz. Biztos függ több mindentől, a banktól is, stb.
2014. máj. 15. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:

Én elsősorban az alapján döntenék, hogy az OBA (országos betétbiztosítási alap) mely összegre biztosít, ez nagyjából ma 30 MFt (euróban van az érték megadva, így ugye változó a összeg).

Sok múlik természetesen azon is, hogy pontosan milyen céllal, milyen időtávra és milyen termékbe fektetnéd.

Sok pénzügyi termék magas kockázatú, de számos olyan van, ami hozamgarantált, sőt még tőkegarantált is lehet.


Pár milliós tétel felett én már mindenképpen több termékbe fektetnék- és természetesen nem csak bankbetétben gondolkodnék.


(---bár te sem írtad, hogy bankbetét, de a "betenni a bankba" nekem betétre utal...)

2014. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

...előző vagyok: és természetesen az is befolyásolná a döntésemet a fentieken túl, hogy mindezt milyen költséggel, milyen adózással, milyen időráfordítással tudnám megtenni.

A mai betéti kamatok nem túl fényesek, így mostanság NAGY ÁLTALÁNOSSÁGBAN inkább ráfizetődő időben és számlavezetési vagy egyéb költségekben sok számlát, sok apróbb megtakarítást fenntartani.

2014. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha nyersz 500 milliót, akkor fel sem vetődik a lehetőség, hogy TE tedd be egy bankba, hanem csakis átutalással kaphatod meg. Készpénzben nem. Aztán már a te dolgod, hogy a bankból kiveszed-e. De nem érdemes kivenni és máshova berakni, mert már a Szerencsejáték Zrt. általi kifizetésnél meghatsz több számlaszámot.
2014. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*megadhatsz
2014. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
500 millióra bármelyik bank privát banki szolgáltatásokat ad neked egyedifeltételekkel.
2014. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Egyikbe sem. Offshore számlára kell tenni a pénzt.
2014. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Combi27 ***** válasza:
ha 500 millióról beszélünk, akkor mindenképp befektetési tanácsadóhoz fordulnék, aki különböző cégeken keresztül különböző kockázatú részvényalapokba fektetheti.( 8-20%-kamatig, magasabb kamat magasabb kockázattal jár, akár bukhatsz is rajta rövid távon!)Minimum 5 évre érdemes befektetni, mert utána nem kell kamatadót fizetned.Nekem egy mérsékelt kocskázatúba van téve némi pénzem, ez egy év alatt 11.4% hozamot hozott :) persze érdemes bankba is lekötni amihez azonnal hozzáférsz ha gond van, csak fittyfenét nem kamatozik (3-3.5%)..de mindenképp szakembert ajánlanék már pár milliós összeg befektetéséhez is.
2014. máj. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!