Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az az inkasszó és mikor...

Mi az az inkasszó és mikor teszik rá a pénzére az embernek?

Figyelt kérdés

Mert sajnos van egy -két hitelem AMIT NEM FIZETEK mert nem tudom fizetni és már fizetési meghagyást kaptam ,nagyon be vagyok fosva ráadásul Gyeden vagyok amit ugy tudok nem lehet tiltani?

Ugye tényleg nem tilthatják ?

Ha igen mikor kerülhet rá sor ,úgy értem milyen esetben terhelhetik a Gyedemet?

Köszönöm

A negatív kritikáktól kérem kíméljenek!!


2014. máj. 16. 21:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

És mennyit tilthatnak max????

Már olyan szinten idegbeteg vagyok ettől az egésztől!!

Mi lesz vele velünk

2 kisgyereket nevelek egyedül!!!

Kérem tényleg a bunkóskodók haggyanak!!

2014. máj. 16. 21:34
 2/11 A kérdező kommentje:

Gyed és családi össz 100.000 ft a bevételem!!

Ingatlanom igóságom nincs ,nincs a nevemen!!!

2014. máj. 16. 21:35
 3/11 anonim válasza:
72%
Inkasszo a számládon lehet. Ha a postás hozza a GYED ed akkor azt nem fogja le senki. Ha pénz megy a számládra akkor nem tudsz hozzáférni mert már le is vették törlesztésre.
2014. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A gyedet nem fogja a munkahelyem póstán küldeni az tuti!!

De a gyedet tényleg nem lehet tiltani azt mondták !!

Nem igaz?

2014. máj. 16. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Nos, hogy válaszoljak a kérdésedre.

Mi az az inkasszó

" A hatósági átutalási megbízással, közismert nevén az „inkasszó” intézményével mind a magánszemélyek, mind a gazdálkodó szervezetek találkozhatnak. A bankszámlával rendelkező adózók esetén az adóhatóság a végrehajtási eljárást általában inkasszó kiadásával indítja meg.

Ha az esedékességig a kötelezettséget az adózó nem fizette meg, rövid időn belül számíthat inkasszóra, mivel az adóhatóság előzetes értesítés nélkül kezdi meg a végrehajtást, amelyre a hatályban lévő jogszabályi előírások feljogosítják."

A magánszemélyt megillető összegből az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá.

A táppénz, gyes,gyed, tgyás főszabályként nem mentes a végrehajtás aló. Ilyen mentességet csak a gyermekvédelmi pénzbeli ellátások élveznek.

Mentesül viszont a végrehajtás alól a jövedelemnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének."

Idézet: Dr. Csillag Gábor ügyvédtől


Azt, hogy 2 gyermeked van, nem fog felmentesíteni semmi téged a tartozás alól.

Vagy megpróbálsz részletfizetést kérni, és tényleg becsületesen visszafizetni (akkor nem esz meg az ideg) vagy elviseled, hogy a pénzedet szépen levonják. Végül is jogosan..

2014. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Azt nem tudom, hogy a GYED-et lehet-e tiltani, de a letiltás és az inkasszó két különböző dolog. Inkasszónál nem vizsgálják, hogy GYED vagy nem GYED, bármilyen pénz érkezik a számládra, akkor azt viszik.

Ha a munkahelyed nem fizet kp-ben vagy postán, akkor utaltasd egy családtag (szülő, testvér stb.) bankszámlájára, ahol biztonságban van.

2014. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát ez fasza akkor éhenhalunk óriási majd a gyerekeimnek azt mondom bocsi nincs kaja a bank elvitte a lóvét!!


Na de mielőtt egy szemétnek elmondanátok ,itt nem arról van szó hogy nem akarok fizetni hanem nem tudok és nem lehet a köcsög behajtókkal normálisan megegyezni ,mer én kérem hogy 5000ft tal had törlesszem ő közli áá az nem jóó 20.000ft kell ja én megpróbáltam hát ennyi a bankokról

2014. máj. 16. 21:50
 8/11 A kérdező kommentje:

És azt nem vizsgálják hova utalják!!

anyukám számlájára lehet?

2014. máj. 16. 21:52
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
A lehető leghamarabb kérd édesanyád számlájára utaltatni.Ha ötezret is de minden hónapban fizess nekik.Amint látják, hogy fizetési hajlandóságot mutatsz kevésbé lesznek a nyakadon.
2014. máj. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Annak van igaza, aki belinkelte a jogszabályt.

Nagyon röviden a lényeg: én kölcsönadtam neked, te tartozol, de nem fizetsz. Én nem inkasszálhatom a számlád (még akkor sem, ha behajtó vagyok). Ha van mondjuk egy bírósági végzés, akkor inkasszálható a számla. És igen, a GYED is terhelhető.

Az nem teljesen tiszta, hogy behajtó cégnél van az ügyed, vagy banknál? A jobb eset az, ha még a banknál, mert a bankok (főleg most) kompromisszumra törekszenek. Mindegy, hogy mennyit, csak fizess (bár tény, hogy van egy minimum összeg, ami alá nem mennek). Ez azért van, mert jobban megéri nekik, ha veled egyezkednek, mintha eladnák behajtó cégnek. Ha már behajtónál van, az már nehezebb kérdés, mert ott nem annyira kompromisszumkészek.

Én a helyedben rájárnék a nyakukra újra és újra, hátha ki tudnék belőlük passzírozni egy olyan összeget, ami még számomra is megfelelő. Ha ez nagyon nem megy, akkor egy olyan számlára kell utaltatni a GYED-et, ami nem az én nevemen van és nem is vagyok a számlán meghatalmazott, vagy társtulajdonos. De azt nem tudom, hogy ebben az esetben mennyire mennek/mehetnek a pénz után.


Sok sikert!

2014. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!