Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2008-ban készült utoljára...

2008-ban készült utoljára adóbevallásom! Azóta született 2 gyerekem, jelenleg gyesen vagyok. Végig azt hittem a cégem intézi, most derült ki, hogy NEM. Ráadásul itt az idei határidő is a nyakamon! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kérem, ha volt valaki hasonló helyzetben, netán könyvelő vagy adószakértő, segítsen! Nem akartam én sumákolni, nem is lenne nagyon mit egy minimálbér utáni gyedből, de félek, hogy nagy büntetés vár rám...
2014. máj. 17. 14:55
 1/4 anonim válasza:
Mikor mentél gyedre? Hogyhogy azt hitted? Neked is alá kell írni, ha a munkáltató csinálja. A TB minden évben küldi az igazolásokat, ha vont tőled szja-t, azokkal mit csináltál?
2014. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2009 áprilisában született a nagyobbik kisfiam. Igen, tudom, nagyon bután hangzik.... (valójában, nem csak hangzik, az is). Minden évben a cégemtől kaptam papírokat amiket aláírtam, majd a könyvelőirodának küldtem vissza. Többször is évente. Valahogy mindig úgy emlékeztem, hogy az adóbevallás is köztük volt... Mindig elkészítették nekem, és fel sem merült bennem, hogy egyszer csak többet nem...
2014. máj. 17. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:
arról az időszakról kellett volna bevallást készytened, amikor gyedet kaptál, a gyes nem adóköteles, azt nem kell bevallani.
2014. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudsz mást csinálni, mint hogy arról az adóévről, amelyikről se Te, se a munkáltató nem készített adóbevallást, utólag benyújtod.


Ha van közte olyan év, amikor csak GYES ellátást kaptál, akkor arról nem kell bevallást készítened.


Egyébként furcsállom, hogy nem bukott eddig még ki a dolog.


Inkább kérdezz rá a munkáltatódtól, hogy tutira nem készített Neked 2008. óta bevallást.

2014. máj. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!