Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tavaly nyitottam TBSZ számlát,...

Tavaly nyitottam TBSZ számlát, a rajta lévő pénzt Állampapírba fektettem. Kell-e most rá az adóbevallásban kamatadót fizetnem?

Figyelt kérdés
május 1-én érkezett 50000 Ft kamat rá, de mivel a számla tbsz-es,be kell-e vallanom kamatadóként az adóbevallásomban?
2014. máj. 19. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Hú, ilyen rengeteg pénzzel mahinálsz, és még utána sem néztél a dolgoknak alaposabban? Ez azért nem túl szép saját magadhoz.

A válasz: Tbsz számlán keletkező kamat után csak abban az esetben kell adót fizetned, ha idő előtt kiveszed, akkor neked kell ezt lebonyolítanod. Viszont ha kivárod a futamidő végét 100%-os adókedvezményt kapsz, így nem lesz mit bevallanod.

2014. júl. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nincs vele adóbevallásilag dolgod



viszont a kamatot újra be kéne fektetni, hogy az is kamatozzon


vegyél rajta kötvényt ismét

2014. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ilyen rengeteg pénzzel mahinálsz, és még utána sem néztél a dolgoknak alaposabban"""""""""""""""""""2


nem biztos, hogy sok pénzről van szó, mert a kupon és a hozam nem mindig egyenlő

2014. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!