Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi vásárlásnál megadtam...

Külföldi vásárlásnál megadtam az OTP mastercard kártyám kártyaszámát, lejáratát, és 3 jegyű hitelesítő kódját. Ilyenkor később bármennyi pénzt levehetnek a kártyámról? Hogy tudok védekezni ez ellen? Új kártya? Letiltás? Mennyibe kerül mindez?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
És aztán minden vásárlás után új kártyát csináltatsz?
2014. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Netes és hasonló vásárlásokhoz külön kártyát használj, aminek csak annyi a fedezete, amennyit éppen költeni akarsz
2014. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.


Ugyanis eddig soha nem vásároltam online bankkártyával.


Bennem is felvetődött az a kérdés, hogy mi garantálja, hogy a beírt adatokkal nem élnek vissza (és most nem a direkt átverésre szakosodott oldalakról kérdezem).


Ugyanis önként kellene kiadnom éppen azokat az adatokat, amiktől óva intenek, hogy megadjunk bárkinek.

Ha ezeket nem látná a fogadó fél, nem tudná levenni a termék árát.

Ha látja (hogy le tudja venni a fizetendő összeget), mi a garancia, hogy nem élnek vissza a vásárláskor megadott adataimmal?

2014. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi nem garantálja, hogy nem élnek vissza, de épp ezért kell megbízható helyekről vásárolni.

Illetve az garantálja, hogy egy normális cég nem akar szánt szándékkal bűncselekményt elkövetni, mint ahogy te vagy én sem sétálunk ki a boltból/étteremből fizetés nélkül, pedig néha egész egyszerű lenne.

2014. máj. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Javaslom a virtuális kártya használatot online. Érdeklődj a bankodnál.
2022. júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!