Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az otp-nél volt folyószámlám,...

Az otp-nél volt folyószámlám, megszünt a munkahelyem, így zároltatattam, de nem egyből, így lett 6500 ft tartozásom, bementem zároltattam az összeget kifizettem. Elvesztettem a bizonylatot és most megint fizettetnének. Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Ez kb 2007.10. hó körül történt, ma a feleségemnek mivel van ott számlája közösnévre szerettünk volna, mivel megint van munkahelyem, és közölték hogy nekem 6500 ft tartozhásom van, mondtam h én azt fizettem, azt mondták vigyem a bizonylatot, mondtam hogy már biztos nincs meg, de elmondtam hogy hogy nézett ki, azt mondta igen így néz ki, de ki kell mégegyszer fizetnem, ez jogos vagy így múködik, nem kellene hogy benne legyen a rendszerbe, vagy valahol? Másnak lehet Nem nagy összeg, de nagyon szűkösen élünk, babát várunk és rengetegbe van, szinte 1000 ft-val gyüjtjük a babának való felszereléseket! Nekem sok pénz ez ahhoz hogy mégegyszer kelljen. Mit tehetek?
2008. júl. 29. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod igazolni azt, hogy te valóban befizetted az OTP-nek azt a pénzt, akkor nem tehetsz egyebet, meg kell fizetned.


Viszont amikor zártad a számlád, akkor nem kaptál a számlazárásról elszámolást? Mert ott látszani kell, hogy csókolom, te befizetted vagy sem.


Emellett lehetőséged van a számlaforgalmadat is lekérni. Nyomtassa ki az ügyintéző a számlán történt terheléseket és jóváírásokat mondjuk három évre visszamenőleg. Akkor kiderül, hogy rögzítették-e.

2008. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kaptam egy bizonylatot hogy kifizettem, de ez a papír nincs meg.

De mivel már zároltattam a kártyát, így nem tudom h mit is néznének meg, vagy ha megadom a személyi adataimat visszatudják nézni, visszamenőleg? És azon ott lenne hogy egyenlítve? Mert a 6500 ft-ot kp.-ben fizettem ki, és csak ezután zárolták, ha igen akkor köszi mert akkor így láthatnák!

2008. júl. 29. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a folyószámla nem lett megszüntetve, folyamatosan aktív! Amikor bent voltál csak elszámoltatok!

Az éves kártyadíj, és a 9 havi zárlat összegével van megterhelve a számla! Majd ha megy rá fizetés, akkor levonják! Előbb utóbb ki kell fizetni! Amíg él a számla addig növekszik az összeg! Ha megszünteted, akkor is egyben kérik a pénzt!

Ha most gondot okoz az összeg, akkor nyiss számlát máshol!

2008. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem te vagy az egyetlen, aki az OTP-nél így járt...

Ezek szerint bevett szokás náluk, hogy ha a páciens meg akarja szüntetni a számláját, szépen kifizettetik vele a tartozását és a számlát NEM SZÜNTETIK MEG! Így aztán újra gyűlik a tartozás, kezelési költségből, számlavezetési díjból, kártyadíjból, kinél miből. Aztán az ügyfél csak pislog, amikor megint fizetnie kell, mert azt hitte, nincs is már számlája. Ezért fontos: kifizetni a tartozást és utána bizonylatot, valami papírt kérni AZONNAL, OTT HELYBEN a megszüntetésről! Nem tartozás megsazüntetéséről hanem a számla megszűnéséről! Ha kell, 3x rákérdezni, hogy a számla is megszűnt-e! Ezt sajnos megtanultam, muszáj így tenni, mert úgy jár az ember, mint Te.

Azt tudom tanácsolni én is, amit előttem írtak:

Máshol nyiss számlát! A tartozást már muszáj lesz kifizetned, de ha máshol nyitsz számlát, akkor ráérsz később rendezni, de akkor már külön figyelj oda arra, amit feljebb írtam!

2008. júl. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát ez nagyon jó...!!!!
2008. júl. 30. 13:05
 6/9 anonim válasza:
100%
A férjem is igy járt az OTPvel volt tartozása zárolták a számláját,de kifizetük ez volt majdnem öt éve.Tavaly nyitotunk számlát de nem engedték a párom nevén mert tartozunk nekik!Szerencsére én elraktam a csekkeket amivel igazolni tudtuk hogy kifizetük nekik a pént!
2008. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy gondolom, hogy vhol csak van nyoma annak hogy te befizetted azt az összeget. Kicsit nyisd ki a szádat, légy határozott, de udvarias és állj ki magadért. Egy próbát megér. Meg persze vigyél magaddal kaját, innivalót és nyugtatót.

Ha meg végképp nem nincs megoldás akkor sajnos ki kell fizetnek az összeget és mindenképpen vidd el más bankhoz a számládat, meg a feleséged is.

Nagyon oda kell figyelni, mindent elolvasni, értelmezni és elrakni! Mindent!

Nagyon szomorú, hogy ilyen világot élünk! Régen nem volt számítógép mégis megvolt minden.

2008. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
45%
Ezek a bankban azt nem látják hogy te befizeted nekik a pénz.Ahoz nem értenek,hiába végeztek iskolát.De ahoz igen hogy követelözenek.Minden papir elkell rani amit adnak ez jegyezd meg,még öt év mulval is kérhetik.
2008. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma bemegyek mégegyszer ugyanis emlékszem a csajra aki csinálta, és addig nem mozdulok míg nem nézi át a papírjait, ennek nyoma kell hogy legyen! Tutira kiverem a raplit! 2 napig reggeltől-estig dolgozok ezért a pénzért!
2008. aug. 4. 07:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!