Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál érdemes hitelt...

Melyik banknál érdemes hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnénk venni a párommal, kb. 3-4 millió forint kellene.

Hol érdemes hitelt felvenni és milyen alapú hitel a jó?

Annyira zöldfülű vagyok és nem szeretnék olyanba belemenni, amit később megbánok.

Mik a tapasztalatok ezen a téren? Sokan azt mondják, hogy ne vegyek fel hitelt, mert abból mindig csak a bankok jönnek ki jól.

És mennyi évre érdemes, vagy egyáltalán hány év alatt lehet kitörleszteni ezt a 3-4 millió forintot?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2008. júl. 30. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi is nemrég vettünk fel 3,5 milliót(15 évre, 3 év türelmi idővel, türelmi idő alatt 20e, utána 40e Ft törlesztő), sokáig nézelődtem, de nekem a legjobb az FHB volt. Ez volt a legolcsóbb. A honlapon van kalkulátoruk is, meg tudod nézni, hogy x évre y összegnek mennyi a törlesztője. Azért jól gondoljátok meg.
2008. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi az a türelmi idő? Erről még nem hallottam...
2008. júl. 30. 14:03
 3/11 anonim válasza:
Türelmi idő alatt csak a kamatot kell fizetned, a tőkerészt nem. Vagyis ha felveszel 3 millió Ft hitelt, és türelmi időt kérsz, akkor először elkezded fizetni a kamatot, és miután lejárt a türelmi idő, akkor fogod csak elkezdeni törleszteni a 3 millát + továbbra is fizeted a kamatot.
2008. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyi idő alatt fizeted vissza, leginkább a ti fizetésetektől függ. Lakáshitelt általában 5-20 évre adnak. De ha 20 évre kéritek, akkor "szaros" 4 milláért eladtátok az egész életeteket. SZERINTEM 4 milliót 10 évnél többre nem éri meg felvenni. De ha nem kerestek olyan rosszul, talán kisebb futamidőre is megy.


Viszont nagyon alaposan végig kell gondolni a hitelfelvételt, hogy mire vagytok képesek.

2008. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekünk az OTP világ-lakás hitele jött be, japán jen alapon, nekünk 5 millió kellett, s az átutalási jutalékon kívül semmi mást nem kellett fizetni (hitelbírálat, értékbecslő, közjegyző,ügyvéd ha ezekért fizetni kell össz 200e is lehet).Forint alapút már azt mondják nem szabad nagyon, mert hosszú távon nem biztos, értéktelenedhet, s akkor sokat kell visszafizetni. Most viszont, hogy erősödött, jó mert alacsonyabb havi törlesztőt fizettünk.

Nekünk bejött, mert alacsony törlesztő részletet találtunk (akkor még alacsony fizum volt, azóta jobb helyen vagyok), igaz 20 éves, de mi a THM-t (Teljes hiteldíj mutatót) is néztük, ami mutatja, hogy összesen kb. hány %-kal fogsz többet visszafizetni, s akkor itt volt ez a legalacsonyabb.Illetve mi úgy kértük, hogy Lakástakarékpénztárral egybekötötten vettük fel: most a havi fizetett összeg egy része tőke+kamatfizetés, másik része lakástakarékba megy, amire aláírtuk, hogy az oda fizetett összeget a hitel törlesztésébe forgatjuk majd. Ez azért jó,mert a LTP-ba fizetett összeg hoz hozamot, illetve az állam az évi befizetett összeg 30%-át adja támogatásnak. Lehet most kicsit rosszul fogalmaztam, de így működik.Az LTP 4 évig van, s akkor az oda befizetett és kamatozott összegel csökken a tartozás, akkor majd lesz egy nagyobb töketartozáscsökkenés. S akkor lehet újabb LTP-t csinálni...


Egyik hozzá szóló:igen rossz 20 évig fizetni, hosszú, de a családi ház is egy életre szól, s más módunk nem volt, s inkább ezt fizetem mint ugyanennyit havonta albidíjnak.


Kedves Kérdező!Kicsit járj körbe: THM, futamidő, havi törlesztés,hitel megkapásának feltételei (ha oda megy a fizud nagyobb az esély, másképp bizonyítanod kell azt is) jó lehet még Erste, K&H, de Raiffeisen szerintem nem.

2008. júl. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a lényeg jól gondold meg mennyi törlesztést tudsz vállalni, és minél rövidebb futamidőre vedd fel! A CHF alapu hitelek nem rosszak, a Japán Yen-t nem ajánlom, egyébként az OTP-nek is vannak már jó ajánlatai, és jó akciók is.És olyat keress ahol bármikor előtörleszthetsz!
2008. júl. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nem lehet egzakt válaszolni. Ez olyan, minthogy melyik a legjobb autó. Ugye tudni kell, hogy mik a lehetőségek és az elvárások.

Én bankfüggetlen hitelezési tanácsadó vagyok. Nem kell, hogy hozzám gyere, nem spammelek itt, csak próbálok segíteni.

Én úgy dolgozom, hogy először analizáljuk, kikérdezzük az ügyfelet. Itt ugye számít a kor, a jövedelem, az egy háztartásban élők száma, a hely, ahol él (lélekszám miatt) stb stb. Ha megvan az, hogy az ügyfél mit szeretne és mik a lehetőségei, akkor scoringoljuk több banknál is és amelyik a legkedvezőbb ajánlatot fogja adni, oda adjuk be a hiteligényt.

Csak egy példa, hogy érzékeltessem, hogy miért van szükség a munkánkra: az üf. szeretné a házát bővíteni, egy kis faluban lakik, két gyerekére szocpol van a házon, jól keresnek, de nem tudják igazolni, a házuk nem ér többet 10 milliónál, de kellene nekik 4 millio.

Ilyenkor jön az agyalás, hogy:

-jövedelem alapú hitel kilőve, csak tisztán fedezet alapon mehet

-olyan bank kell, aki a szocpolt nem tekinti tehernek (ugyanis van, amelyik igen)

-olyan bank kell, amelyik kis településre is ad hitelt

-ha a ház piaci ára mondjuk 10M, akkor a HB értéke lesz kb 8 (hitelbiztosítéki érték, az értékbecslő állapítja meg) A bankoknél megvan, hogy melyik milyen feltételekkel, HB hány %-ig ad hitelt.

Ha bővít és kivált egy kisebb rossz hitelt, akkor szabadfelhasználás. Ha csak bővít, akkor lakáscél.


Tehát a fenti példa (kitalált, de lehetne) mutatja, hogy nagyon összetett dolog a hitelezés.

Azért is van annyira rossz híre, mert sajnos a "pógár" megy egyik banktól a másikig. Mindenhonnan elzavarják, végül egy előnytelen konstrukciót kap. A bankok kínálata nagyon széles, versenyben állnak egymással az ügyfelekért. Ezért szükségeltetik szűrni a kínálatot, az ügyfelet pedig kikérdezni, hogy valóban a legjobb, legtesthezálóbbat kapja.

Hogy a kérdésedre válaszoljak:

Ha az ügyfelem lennél, akkor adnék egy ajánlatot 10 illetve 20 évre.

Kéne tudni, hogy önerő van-e?

A korodat/korotokat.

Jövedelmi viszonyokat.

Ha a megveendő ingatlan nem bírja el, van-e pótfedezet? (pl szülői ház, nyaraló stb)

KHR listán szerepeltek-e? (régi nevén BAR)

stb stb....


Szerintem megoldható, hogy jó hiteletek legyen, ne bánjátok meg. De a részletek nélkül nem tudok bankot ajánlani.

2008. aug. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a svájci frank alapon több lett volna a törlesztő részlet.
2008. aug. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kérj a banktól kalkulációt így is, úgy is.
2008. aug. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha van mire ráterhelnetek akkor jelzálog alapút is tudtok felvenni.

Ha nem, de van önerőtök akkor sima lakáshitelt is sokkal könyebben adnak.

De amúgy azért manapság azért mindenre próbálnak megoldást találni, ha a feltételek megvannak.

A lakástakarékpénztár is jó dolog, mert 5 évig (nálunk) fizeted és ha letelik akkor beleforgódik a törlesztésbe plussz az állam is ad hozzá egy kicsit, ezzel is csökken a még hátralévő hiteltartozásotok.

Igen az is jó dolog ha lehet előtörleszteni. Ez azért jó, mert ha véletlenül nagyobb összeghez juttok akkor befizethetitek előre és az is csökkenti a tartozást. De itt azt is meg kell tudni, hogy az egyes bankoknál ez mennyi költségbe kerül, mert általában számolnak fel érte valamennyit, mivel ez ugye plussz adminisztráció stb.

Jó figyelni a bankok akcióit is, hogy a kezdő költségek (közjegyzői díj, folyósítási jutalék stb.), amihez mindenképpen készpénz kell az elején, szóval hogy ezeket vagy ezek néhányát esetleg a bank elengedi, DE fontos hogy az apróbetűs részt mindig elolvasni és értelmezni, vagy találni rá embert aki elmagyarázza. Mert van olyan hogy az elején elengedik, de aztán több lesz a törlesztő, vagy vhol van vmi ami így kicsit több lesz esetleg.

A lényeg mindenhol kérdezni, jegyzetelni, elmagyaráztatni mindent, és mindenre rákérdezni. Nem baj ha hülyének néznek. Ez azért elég sok időre szól, nem egy két évről.

Ajánlom még hogy itt az interneten is nézzetek szét, mert nagyon sok magyarázat van, hogy otthon legyetek a szakszavakban, meg hitel témában. Ha így mentek a bankba nincs az az ember aki rá tud beszélni bármire is.

Az meg hogy ne vegyél fel hitelt, mert a bankok jönnek ki jól, hát biztos, hogy van benne vmi, de ha nincs ennyid és nagyon szeretnétek közös otthont akkor kénytelenek vagytok felvenni. Gyűjtögethettek is, de akkor is lesz vagy min. 10-15 év mire összejön a pénz. Persze függ a fizetésetektől, meg egyéb anyagi helyzetetektől is.

Amúgy a bankok általában a hitelbiztosítási érték (ez az az összeg amennyire az értékbecslő felbecsüli a megvásárolni kívánt ingatlant, legalábbis gyakorlatban így van) 70-80%-át szokták megadni hitelnek, a többit készpénzzel kell pótolni, ami vagy van, vagy még mellé vmi személyi kölcsönt kell felvenni. De adhatnak kevesebb %-ot is, jogukban áll, többet nem nagyon szoktak. Esetleg az ingatlan amit meg akartok venni tényleg full felszerelt.

Mondjuk ha köztisztviselők vagytok akár 100%-ot is megkaphattok, ha közalkalmazottak akkor biztosabb a 80%, de akkor is sokkal könnyebben megadja a bank a hitelt. Persze ha a feltételek megvannak, amit kérnek, meg elég fizu.

Azt hogy mennyi időre vennétek fel ezt a 3-4 milliót, az függ a fizetésetektől, függ attól hogy mennyire biztos az állásotok, függ attól hogy mennyit akartok vagy tudtok lakástörlesztésre költeni havonta.

Ha jó munkahelyetek van és aránylag biztos, akkor én is olyan 10, max. 15 évet javaslok és hogy minél előbb fizessétek ki, lehet kicsit több megy el havonta de hamarabb tehermentes a ház.

De ha úgy gondoljátok felvehetitek kevesebb időre, akkor azért kevesebb a havi törlesztő is és akkor kényelmesebben ki tudjátok havonta adni.

De mindez függ az aktuális hitel tulajdonságaitól!

Ha elkezdtek érdeklődni, majd meg fogjátok látni hogy ti milyen irányba gondolkodjatok.

Sikeres hitelfelvételt! Szép, gondoktól mentes házat kívánok!

2008. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!