Kölcsön vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Szerintetek a mai világban megéri kölcsönt felvenni?

Jelenleg albérletben élünk párommal és 5 hónapos fiunkkal. Szeretnénk saját házat mint mindenki ugye. De egyszerüen én nagyon félek kölcsönt felvenni, pedig anyagiakban ugyanannyit vinne mint az albérlet. Na jó, egy kicsivel talán többet. Ha ne adj isten minden kötél szakadna még akkor is lenme hova mennünk (szüleinkhez) de én mégis nagyon félek felvenni, már maga a szó hogy hitel... Brrr...

Na de a kérdésem az, vagyis leírnátok ti hol éltek? Albérlet? Saját? Saját+hitel? Csak kiváncsi vagyok melyikből van több! Plussz azt is hány évesek vagytok, van e baba meg ilyenek! Köszönöm!



2014. jún. 13. 06:56
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Lakás/házvásárlásba én is csak akkor mernék belevágni, ha már van legalább felerész önerőm. De amíg dolgozok és ide-oda vet az élet, inkább laknék albérletbe. Ha már nem vagyok munkaképes, akkor vennék lakást, ha futja rá.


Az albérlet legnagyobb előnye, hogy sokkal rugalmasabban tudod kezelni a helyzeteket. Munkahelyváltás, rossz szomszéd, hirtelen megnövő/csökkenő helyszükséglet. Ha a mostani háromfős családoddal számolsz, és mondjuk beesik még egy ikerpár, akkor ki is nőtted az új helyet. Ha pedig kirepülnek a gyerekek, hirtelen túl nagy lesz a ház.


Mi most épp ilyen szituban vagyunk. Szüleim elváltak, ezért anyukám egyedül lakik egy túl nagy 4 szobás lakásban. Egyik nagymamán már özvegy, neki egy még nagyobb kertes házban kell egyedül élni. Én itt vagyok egy harmadik városban albérletben, de szeretnék költözni egy másik lakásba.


Albérlet:

+ Rugalmas

+ Kisebb felelősséggel jár

- Nem csinálhatsz vele akármit

- Kirakhatnak


Saját lakás:

+ Azt csinálsz benne, amit akarsz

+ Kiadhatod abérletbe

+ Mindig lesz hol laknod

- Nehéz összegyűjteni ennyi pénzt, ill. a hitel kockázatos

- Röghöz köt


További vélemények: [link]

2014. jún. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
A magam részéről annyit mondok, hogy majd egyszer kell a saját lakás, de addig amíg dolgozom, addig egyenlőre nem. A saját lakás röghöz köt, jelenleg ott dolgozom ahol a munkám van. Ezt megoldani saját lakással nem lehet. Bár én nem Magyarországon élek, de így fizetem az albérletet, egy kis összeget meg félrerakok saját lakásra. A következő 25 évben kell majd lakás, előbb semmiképpen. Az én szememben a saját lakás az, amit hitel nélkül veszel meg. Ugyanis ha hiteles a lakás, akkor is albérletben vagy, és a bank a főbérlőd.
2014. jún. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Egészen az utóbbi időig jobban megérte az albérlet (rugalmasság) mint a saját.

Viszont ilyen alacsony sosem volt az alapkamat - így a hitelkamat is - tehát most "megéri eladósodni.

Eddig 55-öt fizettünk albérletre, most 35-öt a hitelre. 20 évre vettük fel. A különbözetből 55-35=20 csináltunk lakáskasszát, ezt majd 5 év múlva betörlesztjük a tőkébe, így még alacsonyabb lesz majd akkor a törlesztő (még akkor is ha a kamat emelkedik), és a megspórolt pénzből újabb lakászkasszát indítunk amit majd újra betörlesztünk.

2014. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Pro és kontra...


- Most alacsonyak a lakásárak (viszonylag).

- A sajátodban nem kell feltétlenül élned, ha munka miatt menni kell, akkor mész, a sajátot pedig kiadod bérletbe.

- Alacsony a hitelkamat

- Nem kell mindenkinek frank alapú hitelben gondolkodni...


Komárom-Esztergom megye, saját lakás, aztán saját ház + a régi lakás. Csak a lakás volt kölcsönből (munkáltatóiból). 1 gyerek, 45 éves vagyok, mindig minimálbér közeli keresetem volt. Szülők nem játszottak anyagi szerepet semmiben sem!

Én mondjuk soha nem vennék fel többet hitelt, mindent anélkül próbálok megoldani, de ha másképp nem menne, akkor bizony most biztonságosabbnak érezném ezt a dolgot.

2014. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!