Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A végrehajtottnak kell a...

A végrehajtottnak kell a hozzájárulása az albérlet kiadásához?

Figyelt kérdés

ha két fél örököl egy házat és fele-fele arányban osztoznak, viszont az egyik fele a banké mert hitel volt rajta és végrehajtás alatt áll (tehát annak a félnek elvileg már nem sok köze van a házhoz) a másik fél meg tiszta és ez a fél kiszeretné adni a lakást, mint albérlet. Ehhez szükséges a másik végrehajtás alatt álló fél beleegyezése? Mert végülis kettőjüké a ház de az egyik fél részét már a bank uralja.


Tudom ez inkább jogi kérdés, de sehol sem találok ezzel kapcsolatban semmit és egy jogász képes elkérni több ezer forintot egy igen vagy nemért :)


2014. febr. 13. 12:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Simán.


Én beleírnám a szerződésbe, hogy a bérlemény csak a te részedre, a te hányadodra szól. Akkor nem is kell felezni a bankkal szerintem. Bár ebben nem vagyok biztos. Akkor viszont az összeget levinném, hogy ne követelhesse a bank visszamenőleg a fele díjat.


bárkit beengedhetsz oda, mert tulajdonos vagy. A bank is bárkit beengedhet oda.


Szerintem most még a bank nem is tulajdonos amúgy se.

2014. febr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!