Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek jár az adómentes lakáshi...

Szajkovits Péter kérdése:

Kinek jár az adómentes lakáshitel támogatás?

Figyelt kérdés
Hatályba lépett április 3-án az a miniszteri rendelet, amely lehetővé teszi, hogy a cégek 5 millió forintig adó- és járulékmentesen támogathatják dolgozóik lakáshitel törlesztését, vagy lakásvásárlását. A tájékoztatás szerint a jogszabály értelmében a munkáltató ötévente maximum ötmillió forintot adhat adó- és járulékmentesen – a fizetésén kívül – a dolgozójának azért, hogy törlessze forint vagy deviza alapú lakáshitelét.

2014. jún. 16. 12:11
 1/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


részleteket itt talál:


2014. januártól módosult a munkáltató által adómentesen adható vissza nem térítendő lakáscélú támogatások szabályozása, ezáltal lehetővé vált, hogy a munkáltató a munkavállalók már meglévő lakásvásárlásra fordított jelzálog hitelének havi törlesztő részletét adómentesen támogassák. A támogatás igénybevételével kapcsolatos szabályozás azonban csak 2014. április 3-án került kihirdetésre, a Magyar Közlöny 50. számában: 15/2014 (IV.3) NGM rendelet.


Fontos, hogy a hozzájárulás forint és deviza hitelekre egyaránt adható, azonban szabad felhasználású jelzálogkölcsönökre nem vonatkozik a támogatás. Nélkülözhetetlen a körültekintő eljárás a juttatás bevezetésével kapcsolatban, mivel ha utólag olyan információ derül ki, amely alapján nem lett volna jogosult a munkavállaló erre a juttatásra a kifizetett támogatás 20 %-kal növelt értéke bérként adózó jövedelemnek minősül.

2014. jún. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt én is tudom, valami konkrétra lennék kíváncsi, mert túl sok infót nem lehet róla találni.
2014. jún. 20. 09:59
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok!


Én már végig futottam ezt a kört, a bankok sem tudtak igazi választ adni, szerencsére rátaláltam egy ingyenes Online Lakáshitel támogatás kalkulátorra. [link]


Próbáld ki, nekem sokat segített.

2014. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!