Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen biztonságos takarékosko...

Milyen biztonságos takarékoskodási lehetőségek léteznek?

Figyelt kérdés

Van 1 millió ft megtakarításom, amit hosszú évek alatt gyűjtögettem össze. Ezt bankszámlán tartom, és az elmúlt időszakban rövid távú lekötésekbe rakosgattam. Ilyen 2-3 hónapos lekötésekre gondolok, amik, mint gondolom a legtöbben tudjátok, szinte 0 kamatot adnak rá.


Ezért elhatároztam, hogy keresek valami ennél jobb lekötést, vagy megtakarítási formát. Hosszú távon gondolkodom, kb 4-5 évben. Van valakinek tapasztalata valamilyen lekötéssel, befektetéssel, vagy hasonlóval? Bármilyen hasznos válasz jól jön.


Ó, és még valami: nemrég volt alkalmam egy pénzügyi tanácsadó cég tanácsadásán részt venni, és ezt az unit-linked (azt hiszem, így hívják) megtakarítási formát ajánlgatták elég hevesen. Ez valahogy nem győzött meg, sokat olvasgattam róla az elmúlt napokban.



2014. jún. 17. 21:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És még valami, amit elfelejtettem leírni: lakástakarék betétem van 4 éves hosszal, így azt kérlek, ne írjátok.
2014. jún. 17. 21:03
 2/11 anonim ***** válasza:
BMÁK 2020/O
2014. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
analfabéta vagy a pénzügyekhez, jobb hogy tudod magadról - ahogy olvaslak
2014. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd, ha már te akkora ász vagy?
2014. jún. 18. 18:22
 5/11 moneymoon válasza:

két unit linked között is óriási különbség van! nem mindegy hogy milyen igényeid vannak és milyen célt szeretnél elérni.

ami nem derült ki számomra hogy milyen célra szánnád a pénzt.

2014. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
keress rá bakker és olvasd el a találatokat és majd akkor kérdezz, amit nem értesz. az "UL"-t felejtsd el.
2014. jún. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam. Az analfabéta részt fejtsd ki, hogy hogyan értetted. Te se vagy éppen a helyzet magaslatán, ha jól látom....
2014. jún. 19. 16:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt bankszámlán tartom, és az elmúlt időszakban rövid távú lekötésekbe rakosgattam. Ilyen 2-3 hónapos lekötésekre"""""""""


aki az utóbbi időben (2-3 éve) ezt játssza, annak a relatív bukója 5-10 között lehet. Érted!? Relatív bukó.

2014. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 moneymoon válasza:

ez így van, ahogy az előttem is írták.

banki lekötések többsége csak erodálja a pénzedet.

2014. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4-5 évre felejtsd el a Unit-linked biztosításokat. Ha biztosra mennél, inkább nézz egy befektetési alapkezelőnél körül, bemész bármelyik nagyobb bank fiókjába, biztos tudnak valami testhezállót ajánlani. Érdemes többfajta alapot is választani, hogy minél alacsonyabb legyen a befektetésed kockázata.
2014. jún. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!