Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az számít valamit ha OTP-s...

Az számít valamit ha OTP-s bankszámlámra Euróban utalnák a fizetésem? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Ha eurót utalnak akkor tényleg forintban jelenne meg a számlámon?

Hogyan váltanák át?



2014. jún. 21. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ft-számlára nem lehet utalni Eurot
2014. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ahhoz deviza számlát kéne nyitnod !
2014. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha forint folyószámlád van, akkor forintban jelenne meg.

[link]

"Deviza vételi" árfolyamon számolnák át + fizetned kell, mert devizában kaptad az átutalást:

[link]

"Bankon kívüli, a számla pénznemétől eltérő deviza átutalások jóváírása", jelenleg EUR 100-ig díjmentes; EUR 100 fölött 2 EUR.

2014. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor jobban megéri külföldön nyitni számlát?!
2014. jún. 21. 23:39
 5/8 anonim ***** válasza:
es igen, feltalaltad a spanyolviaszt. kulfoldi munkahoz ott kel szamlat nyitni.
2014. jún. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*kell
2014. jún. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmi akadálya, hogy EURO érkezzen a MO-i bankszámládra, ezt a bankod automatikusan átváltja forintra a napi árfolyamon...


Ha külföldön dolgozol, akkor alapvető feltétele a munkavállalásnak, hogy ottani bankszámlád legyen!!!

Nem fogják a fizetésedet MO-i bankszámlára átutalni, mert ez nekik többletköltséget jelentene...

2014. jún. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írják, lehetni lehet, de mindenképp megéri kint számlát nyitni. Ha kint az OTP-s kártyáddal akarsz pénzt felvenni, bazisokba fog kerülni. De ami fontosabb, nem biztos, hogy a munkáltató fog neked külföldre utalgatni. Anno mikor hazajöttem, megszüntettem a kinti számlámat, és szerettem volna ha az utolsó fizetésemet a magyar számlámra utalják, de azt mondták, felejtsem el, ez nekik extra macera és többletköltség.
2014. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!